Цього тижня віце-президент США Джо Байден відвідує Київ, щоб запевнити українців у тому, що вони як і раніше мають підтримку Вашингтона в боротьбі проти Росії і підтримуваних нею терористів. Але його візит може бути затьмареним діями посла США в Україні, який останнім часом вів себе не дуже дипломатично. Наприкінці вересня посол Джеффрі Пайєтт виступив перед групою бізнесменів та інвесторів на конференції в Одесі і заявив їм, що українські прокурори захищають корумпованого власника енергетичної компанії, в якій працює син Байдена, Хантер, замість того, щоб переслідувати його за законом, передають Патріоти України з посиланням на Обозреватель та Vice News.
"Ми дізналися, що в деяких ситуаціях Генпрокуратура не тільки не підтримувала розслідування корупції, але навіть підривала роботу прокурорів, які розслідували такі справи", - сказав Пайєтт в головному портовому місті України. Потім він конкретно вказав на справу екс-міністр екології України Миколи Злочевського, власника енергетичної компанії Burisma Holdings. Саме ця компанія найняла Хантера Байдена на місце Злочевського, який потрапив до Кабміну, в раді директорів.
Burisma, швидше за все, найняла сина Байдена в надії, що престиж його сім'ї захистить компанію в смутні часи, що послідували за революцією, вважає Дарина Каленюк, директор українського "Центру протидії корупції". "Вони намагаються відвести підозри у своїй участі в корупційних схемах і замість цього показати, що діють відповідно до міжнародних стандартів", - сказала Каленюк, додавши, що за режиму Януковича Burisma за сумнівних обставин отримала ліцензію на видобуток газу.
Burisma наполягає, що найняла сина віце-президента, бо той є досвідченим юристом. "Він потрапив до нас виключно завдяки своїм якостям", - сказав голова компанії Алан Аптер, прийнявши на роботу молодшого Байдена. За словами посла США, начальник Хантера Байдена, Злочевський, вкрав $ 23 млн в українського народу. Але коли британський суд заарештував його гроші і попросив українських прокурорів відправити документи, що підтверджують незаконні джерела цих коштів, ті стали ухилятися, змусивши зняти арешт з активів колишнього міністра екології.
Байден старший прибув в Україну в той час, коли корупція стала головним питанням на порядку денному. Війна на сході тимчасово стабілізувалася, і ЗМІ призначили хабарників ворогом країни номер один, а не Росію. Візит віце-президента США припав на розпал конфлікту між реформаторами і українським президентом Петром Порошенком, який не бажає звільняти генпрокурора, незважаючи на численні звинувачення останнього в зловживанні службовим становищем.
Хоча в Білому Домі головною метою візиту називають підтвердження того, що, незважаючи на події в Сирії, США не мають наміру змінювати свою позицію в українському питанні, але також визнають, що генпрокуратура України відчайдушно потребує реформи, і підтримують публічно висловлену позицію свого посла в цьому питанні.
"Ми були дуже задоволені критикою посольства, спрямованою в бік прокуратури. Вона була дуже прямолінійною. Якщо Байден продовжить в тому ж дусі і зверне увагу на діяльність прокуратури по захисту людей, пов'язаних з Burisma, стане ясно, що він робить свою роботу чесно і не пов'язаний вузькими сімейними інтересами", - говорить Каленюк. Те, як впорається зі своїм завданням Джо Байден, і чи не перешкодить його діям працевлаштування сина, стане для українських реформаторів реальним мірилом щирості підтримки Сполучених Штатів.
"21 лютого СБУ повідомила, що росіяни почали розкачувати протести в Україні. Скажу чесно – це очікувана подія. Очікувана саме зараз, на фоні переговорів, що відбуваються. І це частина тонкої багатоступеневої гри Путіна та його оточення", - пише політте...
У Києві серед зими помітили триколісний кабріолет Polaris Slingshot 2016 року. Він є рідкісним не лише в Україні. Його фото опублікували на сторінці t.o.p.c.a.r.s_ua в Instagram, передають Патріоти України. Американська компанія Polaris Industries спец...