"Україна виставляє жорсткі умови щодо врегулювання військового конфлікту на Донбасі: звільнення всіх заручників, доступ місії ОБСЄ до всієї окупованої території, відновлення контролю над кордоном, виведення російських військ і озброєнь, далі – вибори і, нарешті, розпуск всіх структур так званих ДНР/ЛНР." Про це, уважно слідкуючи з кулуарів, пише російський політолог Андрій Піонтковський
"Звучать заклики до роззброєння структур самопроголошених республік до проведення місцевих виборів, а також передача контролю над виборчим процесом тим органам влади, які існували тут до війни.
Москва, звичайно, не погодиться на перераховані вище умови, але вони правильні за своєю суттю. Не секрет, що Путін намагається вштовхнути в Україну окуповані території, зберігши при цьому над ними контроль і знищуючи країну зсередини. Київ не повинен на це погоджуватися.
Мені подобається, що з кожним туром переговорів у нормандському форматі Київ все жорсткіше протистоїть спробам заштовхнути контрольовану Росією територію в Україну. Москва хоче звабити Україну ілюзією відновлення її територіальної цілісності, але у неї це погано виходить. Порошенко стає все більш рішучим. Сьогодні навіть мови не йде про зміну української Конституції, прийняття якихось нових законів і т. д. Тиск Заходу на Україну знижується. Франція з Німеччиною починають розуміти істинні мотиви Москви. Перш за все, їх обурює той факт, що Росія не виконує базових положень Мінських угод, тобто припинення вогню на лінії розведення сторін.
Коли нормандська четвірка зустрічалася в Берліні, я знаходився в Європарламенті і брав участь в засіданні, присвяченому обговоренню санкцій проти РФ. У залі був присутній швейцарський генерал Олександр Хуг, перший заступник голови Моніторингової місії ОБСЄ в Україні, який представив широку статистку порушень умов перемир'я. Переважна більшість з них – справа рук російської сторони. Та й в цілому насильство, скажімо так, моделюється Москвою.
Моя думка така: єдине завдання Мінських угод – припинення вогню, поділ сторін, позначення окупованих територій, за які несуть відповідальність окупаційні війська. Всі інші положення цих домовленостей – не реалізовувана фантастика. Втім, я не згоден з тими, хто закликає взагалі відмовитися від Мінська. Це був би неправильний крок, з точки зору тактики, тому, зокрема, що Мінські угоди вартісні для Франції та Німеччини. Набагато розумніше дипломатично переконувати їх, показувати реальну картину ситуації на Донбасі, щоб і Париж, і Берлін розчарувалися в Москві, зрозумівши, нарешті, що нічого позитивного в Мінських угодах, крім припинення вогню, немає.
Поки Путін перебуває при владі, Росія ніколи не погодиться на виведення військ і передачу контролю над кордоном."
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...