Праві радикали та популісти: Чорновіл пояснив, хто став путінським лоббі у Європі

У ПАРЄ є ті, хто не пропускає жодної можливості дуже жорстко виступити на підтримку Росії, говорить колишній нардеп.

Тарас Чорновіл. Фото:kvedomosti.com

Заяви ряду впливових європейських політиків про те, що делегацію Росії потрібно повернути в зал засідань Парламентської асамблеї Ради Європи, а санкції Заходу проти Москви - скасувати, відображають не позицію європейських держав, а правих і право-радикальних партій, а також популістських сил. Про це аналітик, екс-народний депутат України Тарас Чорновіл розповів в інтерв'ю виданню Главред, передають Патріоти України.

"Хто зараз найбільше зацікавлений в ослабленні санкцій проти Росії? У разі ПАРЄ йдеться не про представників країн в даній організації, а про представників політичних партій. ПАРЄ, на відміну від Європарламенту, будується не за партійним принципом загальноєвропейських виборів, а по представництву держав.

У ПАРЄ існує правило квотного представництва політичних сил, які представлені в парламенті кожної з країн. Поясню: якщо в українському парламенті представлений "Опозиційний блок", то він обов'язково повинен бути також представлений і в нашій делегації в ПАРЄ. Це правило - святая святих, яке є обов'язковим: партія влади будь-якої країни не може відправляти в ПАРЄ тільки свою делегацію, проігнорувавши інші політичні сили", - пояснив політичний експерт.

Саме тому, за його словами, в Раді Європи в рамках делегації кожної країни можуть бути різні і досить неоднозначні позиції. "Так, є в ПАРЄ ті, хто не пропускає жодної можливості виступити в Раді Європи дуже жорстко на підтримку Росії. В першу чергу, це роблять найактивніші прихильники Росії - фашистські партії Європи: "Національний фронт" Франції, представники угорського "Йоббіка" тощо.

Аналогічні заяви роблять і представники правих або право-радикальних партій, які не належать до фашистських, але відносяться до популістських сил в європейських країнах: партія Берлусконі, яка є жорстко проросійськоюї; партія Саркозі - помірно проросійська, проте сам Саркозі завжди активно підтримує Росію, і його виступи бувають, як правило, дуже незбалансованими і вельми жорсткими на захист РФ", - підкреслив аналітик.

"Коли мова заходить про "впливових європейських політиків", які активно лобіюють зняття санкцій з Росії, в першу чергу, маються на увазі представники саме цих не ультрарадикальних, але правих партій - партій Саркозі і Берлусконі. Представники фашистських партій не є особливо впливовими, в той час як представники потужних правих партій досить впливові і, цілком ймовірно, в найближчому майбутньому можуть здобути перемогу в своїх країнах на виборах (тоді, правда, їм доведеться дещо пом'якшити позицію, оскільки є таке поняття як "спадковість європейської зовнішньої політики").

Але сьогодні вони жорстко озвучують позиції, діаметрально протилежні позиціям провладних партій, в тому числі і в тому, що стосується ставлення до Росії. Це не є великою загрозою в майбутньому, оскільки, повторюся, якщо вони прийдуть до влади, їм доведеться пом'якшити позицію.

Але це є ознакою того, що ці політики не є просто голослівними крикунами - вони досить впливові. І коли пан Кулеба (представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба. - ред.) говорив, він мав на увазі якраз не представництва країн, а представництва цих політичних угруповань, які є неформальними об'єднаннями (на відміну від Європарламенту, де вони об'єднані в чіткі жорсткі фракції).

Крім того, на підтримку Росії виступають кілька досить впливових представників ліво-популістських партій. Перш за все, мова йде про південь Європи, керівну верхівку грецької провладної партії, а також про одну з партій Іспанії. Найбільше кричать іспанські партії на користь Росії, але найбільшу лобістську роботу виконують проросійські об'єднання партій, які опинилися поза владою, однак прагнуть до неї якомога швидше повернутися і часто використовують проросійську риторику заради протиставлення владі", - резюмував Тарас Чорновіл.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 19 січня. Макарів день. Важливі клопоти краще відкласти

неділя, 19 січень 2025, 7:05

19 січня за новим церковним календарем (1 лютого за старим стилем) віряни України згадують преподобного Макарія Великого, відомого автора безлічі духовних бесід і молитов. У народному календарі - Макарів день. . Цей угодник Божий народився в Єгипті, ...

"Ми не забули ані про нього, ані про його колег": У Третій штурмовій порадили, де ще треба шукати російських агентів

субота, 18 січень 2025, 21:52

Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...