Кожен солдат мріє стати генералом, кожен суддя – верховним суддею. Тому на конкурс в оновлений Верховний суд України виявилося чимало тих, хто вже виносив вирок іменем України. Але спаплюжив своє ім'я.
Цьогоріч, окрім суддів, до Верховного суду забажали потрапити ще й науковці та адвокати. Та чинні члени найвищого судового органу теж прагнуть будь-що зберегти свої мантії.
Місць лише 120, претендентів – понад 600. Офіційна зарплата – 225 тисяч гривень. Топова, як для державної служби. Такі небувалі зміни мали створити цілком новий Верховний суд. Втім, в Україні нічого просто і гладко не буває. Серед 625 допущених кандидатів,70 відсотків – це ті самі діючі судді, або ті, які пішли у відставку.
Судді, науковці та адвокати були у нерівному становищі. Суддям достатньо було подати довідку з установи, де вони здійснювали правосуддя. Це 5 хвилин роботи. Для адвокатів необхідно було зібрати документи за 10 років їх практики,
– розповів адвокат та кандидат до Верховного суду Дмитро Лошаков.
Окрім стандартної бюрократії, варто придивитися і до самих кандидатів. Навіть попри те, що комісія встигла "вивести з гри" п’ятірку суддів, яких підозрюють у кримінальних злочинах, там залишилося ще немало "цікавих" персонажів. Серед них і суддя Вищого господарського суду Сергій Бондар. Серед усіх кандидатів його декларація – одна з найдовших. Такою кількістю "квадратних метрів" не можуть "похизуватися" навіть суддівські родини.
Та чи справді конкурсанти б’ються лише за престиж посади? Як судді з Rolex та Porsche замаскувалися під "попелюшок"? Чому суддівським "топам" зробили "поблажки"? Так як реформа Верховного суд уможе перетворитись на проформу – дивіться у розслідуванні журналістів програми "ЦРУ". Цб можливість вам надають Патріоти України.
16 травня в Туреччині відбулися переговори між делегаціями України та РФ. І хоча глава турецького МЗС Хакан Фідан заявив, що сторони погодилися зустрітися знову, новий раунд переговорів буде не скоро. Таку думку висловив військовий експерт, колишній сп...
Російські солдати зізнаються, що розчаровані своїм командуванням, владою та бізнесом, але все одно готові воювати до повного захоплення українських регіонів, які Путін оголосив російськими. Про це самі окупанти розповіли в телефонних інтерв'ю газеті Th...