Протести в Молдові пов'язані з активністю пропутінської опозиції, яка прагне домогтися влади. Однак нові опозиційні політики нічим не краще старих корупційних кадрів. У той же час справжні європейськи орієнтовані активісти взагалі не вийшли на акцію. Таку думку висловив у соцмережі відомий український журналіст Роман Бочкала, передають Патріоти України.
«З приводу сьогоднішніх протестів у Кишиневі. Опозиція анонсувала, що сьогодні буде наймасштабніша акція протестів. Їх каталізатор стався в середу - протестувальники вийшли зі звичного млявого стану і на час захопили парламент. Причиною стало кулуарне призначення голови уряду. Під покровом ночі за 10 хвилин. І ось всі чекали неділі. Вирішальний день. Але нічого не вийшло. Замість заявлених опозицією 100 тисяч зібралося в кращому випадку п'ять. Коротше революції не буде. Це не Майдан. І чи потрібен він Молдові – велике питання», - пише Бочкала.
За словами журналіста, сьогоднішня опозиція у Молдові нітрохи не краще діючої корупційної влади. Це очевидно молдавським єврооптимістам, проте їм також зрозуміло, що поки що в їх рядах немає гідного лідера, якого б підтримав народ.
«До чинної влади багато питань. Корупційні скандали її вірний супутник. Але опозиціонери не краще. Ті, хто рвуться на зміну, а саме проросійський бізнесмен Усатий і комуніст Додон. Люди, проєвропейськи налаштовані на акцію сьогодні майже не вийшли. Не тому, що не помічають корупцію або не вважають, що її немає. А просто не хочуть підігравати пропутінським популістам. Головна проблема єврооптимістів, що вони не зуміли виростити в своєму середовищі популярних у народі пасіонаріїв. Тих, хто не на словах, а на ділі готовий проводити реформи, відмовитися від шкурняків. Керуватися законом, а не особистою вигодою. Підсумок може бути сумний», – зазначає журналіст.
Бочкала вважає, що помилки молдавських і українських політиків дуже схожі. В обох випадках простий народ розуміє перспективність руху в Європу і значимість європейських цінностей, але політична верхівка все ще не дозріла до цього.
«Якщо опозиції не вдасться домогтися позачергових парламентських виборів, то через три роки вони в будь-якому випадку відбудуться. І тоді до влади може перейти умовно кажучи місцевий «оппоблок». Хоча переважна кількість молдаван щиро прагнуть у Європу. Але ці устремління зовсім не відповідають рівню зрілості місцевої політичної еліти. Політики начебто теж за Європу. Але при цьому і за корупцію, керованих суддів і прокурорів. І боюся, Україну чекають ті ж самі хвороби зростання», – резюмує він.
Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...
Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...