«Ми очікуємо на початку листопада приїзд великої делегації туроператорів із Китаю. Їх цікавлять короткі тури на три-чотири дні з історико-пізнавальною програмою. Їх цікавить Великий шовковий шлях, історія Великої Вітчизняної війни», – повідомляв ще у вересні голова комітету російського кримського парламенту з санаторно-курортного комплексу Олексій Черняк в ефірі кримської радіостанції «Росія сьогодні». Досить дивний, якщо не сказати більше – непрофесійний вибір місяця року з боку сторони-господаря для огляду кримських визначних пам'яток.
Навіть найяскравіші пам'ятки втрачають свою зовнішню привабливість у сирому тумані і при пронизливому вітрі, який у цей час – часте явище в Криму, особливо на узбережжі. Відразу можна віднімати половину від очікуваного впливу на китайських туроператорів. Адже туристичні послуги – це, в першу чергу, продаж вражень!
Судячи з фотографій, китайці приїхали досить легко одягненими, і, цілком можливо, що поїздка до Криму закінчиться для багатьох із них застудою. Для широт Китаю листопад – ще теплий місяць, і, судячи з усього, вони очікували побачити відповідний своєму іміджу сонячний Крим замість вітрів, туманів і вогкості. Але проінформувати їх про реальну ситуацію ніхто з кримської сторони, очевидно, не схотів.
Так уже збіглося, що китайці опинились у Криму в момент блекауту. Кажуть, що перше враження – найбільше запам'ятовується. Тому, боюся, що у зв'язку з цим у голові китайців відкладеться образ Криму як дуже проблематичного регіону.
Возили китайців теж галопом. У день вони оглядали визначні пам'ятки в трьох-чотирьох містах! 23 листопада в Ялті їх група взяла участь у роботі круглого столу із представниками кримського турбізнесу, де китайці відзначили, що Крим їм цікавий як місце, насичене безліччю об'єктів на невеликій території півострова. Як повідомили китайські туроператори, їх туристи люблять короткі, але насичені тури тривалістю до тижня, за які вони мають встигнути переглянути максимально можливу кількість привабливих для туриста місць.
Можливо, організатори сприйняли ці слова як команду до дії. Але одна справа – перегляд маси пам'яток туристами, й інша – туроператорами. Туроператори мають не просто побачити, а запам'ятати, зробити хоч мінімальну оцінку та аналіз кожного об'єкта в перспективі його привабливості для китайського туриста. У варіанті галопом Кримом це їм навряд чи вдалося. Не здивуюсь, якщо в цьому калейдоскопі вражень вони щось, а може навіть і багато чого, випустять з уваги або зовсім забудуть після приїзду додому.
Але, напевно, вони не забудуть свій візит до парку левів «Тайган». 25 листопада китайці навідались до кримського сафарі-парку, що в Білогірську, де його директор Олег Зубков влаштував для них екскурсію парком із прогулянкою в савану до левів. Тут навіть утомлені від дороги й маси вражень гості стрепенулися від припливу адреналіну, коли величезні леви підійшли до них впритул. Зубкову вдалося здивувати бувалих туроператорів. Потім за столом у гостинного господаря сафарі-парку вони назвали його дуже сміливою людиною й випили за це російської горілки.
Загалом, невідомо, яким буде результат від приїзду китайських туроператорів до Криму, але екстриму вони отримали по повній програмі. Не виключаю, що рекомендувати для відвідування Крим вони будуть тільки дуже сміливим китайським туристам!
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...
У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ С...