Путін потихеньку видирається з міжнародної ізоляції. На цьому тлі Росія стає все більш агресивною, - журналіст

Найголовніше для Путіна зараз – щоб скасували санкції, що не дозволяють російським компаніям брати в борг на Заході.Можливо, що не києм, то палицею він цю проблему вирішить, завдяки саміту з Трампом.

Трамп і Путін. Фото:112 Україна

"У саміту в Гельсінкі навіть порядку денного не було. Про що говоритимуть два президенти, заздалегідь не оголошували." Про це пише журналіст Іван Яковина, передають Патріоти України, продовжуючи:

Робилися лише припущення: всі думали, що Трамп напевно порушить тему російського втручання в американські вибори – адже для США це дуже болюча тема. Також припускали, що буде якась угода щодо Сирії та Ізраїлю. Умовно кажучи, угода могла бути такою: Росія зобов'язується зробити так, щоб іранські війська не з'являлися на лінії розмежування між Сирією та Ізраїлем – на Голанських висотах. І третє: очікували, що буде якась угода або хоча б просто розмова щодо України і того, як далі бути з Нормандським форматом, Мінськими угодами й іншим. Все виявилося не так. Насправді, єдина тема, яка удостоїлася підвищеної уваги – втручання Росії у вибори США.

Справа була так: Трамп і Путін зустрічалися приблизно дві години. Віч-на-віч. Про що саме говорили, звичайно, ніхто не знає. Проте, після цих переговорів у Сергія Лаврова, міністра закордонних справ Росії, відразу ж запитали, як пройшли переговори і він сказав: "Це навіть краще, ніж супер, – все було просто шикарно". Коли Лавров, цей сумний зануда, каже, що щось там було шикарно, – я навіть не знаю, що там таке могло статися.

Багато хто боявся, що Трамп привезе Путіну на блюдечку з блакитною облямівкою щось на кшталт розвалу НАТО. Адже перед зустріччю з Путіним у Трампа був саміт НАТО і офіційний державний візит до Великої Британії. Під час того й іншого Трамп перелаявся спочатку з усією Західною Європою і Канадою, а потім ще – окремо з Великою Британією. І багато хто, зокрема я, боялися, що Трамп привезе розвал НАТО. Але ні: розвалу НАТО не сталося. Хоча, читаючи західну пресу, розумію, що багато хто дійсно думає, що справа рухається саме в цьому напрямі – завдяки зусиллям Трампа, йде повна дезінтеграція Атлантичного альянсу. Але ніякого розвалу НАТО не відбулося.

Виходить, зустріч стала ознайомчою. Путін і Трамп домовилися про те, що вони будуть і далі розмовляти, про те, що їм треба якось налагоджувати двосторонні відносини, і про те, що вони ще зустрінуться. Ось і всі домовленості. Люди, обізнані в справах Росії, кажуть, що Путін все-таки пообіцяв Трампу прибрати іранські війська з ізраїльського кордону. Це твердження вимагає перевірки: через кілька тижнів ми побачимо, чи дійсно ці війська звідти підуть. Хоча я думаю, що саме війська, можливо, і підуть. Але якісь люди, на зразок Хезболли, все одно там залишаться, тому що ліванським шиїтським бойовикам Путін – не указ. Тому, думаю, напруженість залишиться і в цьому регіоні світу.

Україну вони взагалі не стали зачіпати. В іноземній пресі мені склало великих труднощів знайти хоч якусь згадку про Україну: ніхто нічого на Заході про Україну в контексті саміту не пише. Хіба що деякі російські та українські ЗМІ повідомляють про те, що Путін зізнався, що так званий референдум про відокремлення Криму від України був організований російською окупаційною владою і військами. Він сказав, що "ми організували референдум в Криму відповідно до статуту ООН і всіх норм ООН". Путін, будучи президентом Росії, говорить «ми» від імені цієї країни. Тому це "ми" зі стенограми, опублікованої на сайті Кремля, прибрали на всякий випадок, щоб не палитися.

Але у Трампа були серйозніші застереження. Навіть не застереження – визнання. І тут починається найсоковитіше та найцікавіше. Дональд Трамп під час підсумкової прес-конференції фактично зрадив або продав, або здав свою батьківщину. Навіть незрозуміло чи отримав він щось за це. Річ у тім, що найголовніша проблема Трампа – це підозра у співпраці з російськими спецслужбами під час передвиборчої кампанії 2016 року. У цьому його навіть обвинувачують. У США на всю котушку над розслідуваннями цих зв'язків працює спеціальний прокурор Роберт Мюллер.

Деяким людям висунуті звинувачення, деякі вже навіть сидять, а інші – просто під арештом, під підпискою або під заставою. Розслідування просувається досить бадьоро. І колишній начальник штабу Дональда Трампа Пол Манафорт – серед інших перебуває під вартою. Трамп побоюється цього розслідування: напевно, для нього це – найбільша проблема. Йому публічно сказали: "Дональде Трампе, скажіть зараз перед обличчям всього світу, скажіть, що Путін даремно втручався у нашу президентську компанію, не треба було йому зламувати сервера демократичної партії і витягувати звідти інформацію. Вимагайте від нього прямо зараз перед усім світом, щоб він більше цього не робив". Трамп сказав: "Ну, ви знаєте, я тут можу тільки запитання ставити". І щось невиразне в такому дусі.

Суть відповіді була такою: ФБР і інші спецслужби говорять, що саме Росія зламала сервери демократичної партії. А Путін каже – не Росія. Кому вірити – Трамп не знає. Тобто, по суті, в заочній суперечці між президентом Росії і його власними спецслужбами, він став на сторону Путіна. Такого не було ніколи в історії США. Як справедливо потім зазначив у своєму виступі з цього приводу Арнольд Шварценеггер, колишній губернатор штату Каліфорнії, а також всім відомий кіноактор, «Дональд Трамп на цій прес-конференції виглядав, як переварена локшина або макаронина». Слизька, м'яка і неприємна у всіх відношеннях. Йшлося про те, що Дональд Трамп повністю погнувся.

Всі американські ЗМІ (я жодного не бачив, хто б виступив на підтримку Трампа в цьому сенсі) оголосили, що Трамп здав батьківщину з потрохами росіянам взагалі, – Володимиру Путіну, зокрема. Зазвичай з такими висновками виступають ЗМІ на кшталт Нью-Йорк Таймс або CNN, і, звичайно, всякі ліві за своїми переконаннями ЗМІ, на кшталт Huffington Post або MSNBC. Але на цей раз навіть телеканал Fox, який у звичайні часи завжди підтримував Трампа, навіть якщо він, почав би їсти дітей на вулицях міста, Fox news сказав би, що це необхідно для безпеки країни (або в такому дусі). Але на цей раз навіть вірний Fox news оголосив, що Трамп просто збожеволів, він не мав права робити те, що він зробив.

Законодавець республіканської партії і один з найбільш високопоставлених членів Конгресу зазначив, що в Гельсінкі Трамп упустив можливість поставити Путіна на місце. Ньют Гінгріч, теж республіканець, колишній спікер американського парламенту, сказав, що це була найбільша помилка Трампа за все його президентство. Колишній голова штабу Барака Обами Девід Аксельрод сказав, що його налякало те, що сталося. Екс-глава ЦРУ Джон Бреннан, сам не дуже приємна людина, сказав, що вважає свого президента Дональда Трампа зрадником.

Дональда Трампа в усьому світі зараз звинувачують у тому, що він продав батьківщину на зустрічі з Володимиром Путіним. І особливо яскраво це помітно на тлі його зустрічей із західними лідерами у Брюсселі і Лондоні, де він ставив себе дуже жорстко, тупав ніжкою, кричав на Єнса Столтенберга: "Де взагалі гроші, чому Німеччина не платить, чому Велика Британія поводиться якось не так, що це таке, що за трубопроводи, куди вони їх тягнуть?" А приїхавши в Гельсінкі, став як шовковий, просто не впізнати Трампа. Джон Бреннан сказав, що Трамп зрадник.

На цьому тлі Росія стає все більш агресивною. Якщо чесно називати своїми іменами все, що відбулося в Гельсінкі, то Володимир Путін, взагалі-то, виграв. Він підтвердив, що може керувати Дональдом Трампом, використовувати його в своїх цілях так, як він хоче. І на зовнішньополітичній арені Дональд Трамп фактично продовжує виконувати порядок денний президента РФ. Тобто, Трамп активно розхитує західні інститути.

Відповідно, Путін, зустрівшись з Трампом, здобув ту ж перемогу, яку не так давно здобув Кім Чен Ин. Він показав власну, як це прийнято називати в Росії, рукопотискність. Тобто, він вийшов з кільця міжнародної ізоляції. Тепер з ним можна зустрічатися. найімовірніше, на розгляд Великої Сімки кликати його не будуть, хоч того і хоче сам Трамп, – лідери інших країн Великої Сімки поки ще проти. Але і там утворюється коаліція бажаючих покликати Путіна назад. Тобто, спочатку Трамп, а зараз вже і Сальвіні, італійський міністр внутрішніх справ, який фактично є лідером країни, можуть покликати Путіна назад до Великої Вісімки.

Найголовніше для Путіна зараз – щоб скасували санкції, що не дозволяють російським компаніям брати в борг на Заході. Я думаю, що не києм, то палицею він цю проблему вирішить, завдяки саміту з Трампом. До речі, завдяки ЧС-2018, де Путін мало не братався і цілувався з лідерами Хорватії та Франції на vip-ложі стадіону Лужники, – теж. Тоді Путіна всі просто плескали по плечу і говорили: "Мужик, класний чемпіонат ти організував". Тобто, потихеньку він знову став своїм для цих світових лідерів.

Так, деякі світові лідери на кшталт Терези Мей вернуть носа від Путіна. Але, в цілому, потихеньку цей шлейф ізгоя випаровується. Путіна починають знову приймати в пристойному товаристві. Це дуже погано, але європейці обираються ненадовго: їм треба вирішувати свої нагальні проблеми. Той же Сальвіні каже, що "нам потрібно торгувати з Росією, щоб у Росії брати гроші, підтримувати своїх італійських виробників". А те, що там через це страждають якісь українці, це Сальвіні абсолютно все одно. Він цими питаннями не цікавиться: йому головне, щоб італійцям було добре.

Таким чином, у нас складається ситуація, коли Путін потихеньку видирається з міжнародної ізоляції. І це дуже погано. Але нерозумно закривати на це очі. Треба розуміти, що так відбувається і бути до цього готовими, не запозичувати позу страуса – голову в пісок, нічого не бачачи і живучи в своєму вигаданому світі, де все добре. Ні, не все добре. Погано все, треба це розуміти і усвідомлювати повною мірою, щоб не виникало неприємних сюрпризів. Це перше.

Друге. Так, Путін і Трамп зараз спільно розгойдують західні інститути, включно з НАТО. Це теж дуже погано. І нічого хорошого від цього чекати не доведеться. До того ж, це не дуже приємно, адже в таких умовах про Україну з її проблемами потихеньку починають забувати – особливо на Заході. Начебто вже і Євробачення пройшло, і фінал Ліги Чемпіонів з футболу пройшов у Києві, а війна не закінчується. Вони просто в це не можуть повірити: вважають, що бути такого не може і все вже нормалізувалося. Але ні – не нормалізувалося: все ще триває.

Хочу закінчити кількома жартами з американської преси про зустріч Трампа і Путіна. Мені сподобалося, коли говорили про 12 агентів ГРУ, яким винесли звинувачення: мовляв, за однією ознакою зросту можна було зрозуміти, що вони – росіяни, адже там кожен менший за іншого – вони ніби один в іншого влазили за принципом матрьошки. І ці 12 матрьошок були взагалі на всіх американських телеканалах. Плюс ще багато американських гумористів дуже радіють, що після Гельсінкі Путін не анексував кілька американських штатів: подейкували, що Трамп може віддати Путіну такі штати, як Орегон або Вашингтон, тому що в цих штатах рейтинг Трампа 1-2% – його там всі ненавидять.

Це демократичні, антиреспубліканські штати, тому Трамп міг їх віддати Росії, щоб відчепити від США, і вони не голосували на наступних виборах проти Трампа. Ще був цікавий момент, коли Путін в кінці зустрічі з Трампом подарував йому футбольний м'яч з ЧС-2018. Трамп кинув цей м'яч своїй дружині Меланії зі словами, що "буде нашому синові Беррону подарунок". І американські коміки почали: "Слухай, Трампе, акуратніше треба з м'ячем – там дуже дороге шпигунське обладнання всередині, а ти його об землю жбурляти". Тобто, всі прямо сказали, що цей м'яч повністю нашпигований жучками і всякими сенсорам і в Білий дім такий м'яч заносити ні в якому разі не можна.

Так, схоже, у нас дійсно зараз повністю змінюється конфігурація нашого світу: і чим далі – тим все буде гірше і неприємніше. Але надія все одно є.

Джерело: Новое время
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Ні, це не Казахстан: Путін готувався напасти ще на одну країну, але вибрав Україну – західні ЗМІ

неділя, 27 листопад 2022, 13:27

Російська влада ще до повномасштабного вторгнення в Україну нібито розглядала варіант нападу на Японію. У документах із секретним доступом, які спливли в мережі, йдеться, що РФ у серпні 2021 року "цілком серйозно готувалася до локального військового ко...

Зимовий період буде БІЛЬШ ІНТЕНСИВНИЙ: оркі хочуть захопити Кураховську ТЕС

неділя, 27 листопад 2022, 13:10

битва за Донбас, деокупація, звільнення, Дмитро Снєгирьов, ЗСУ,РФ. Про цілі окупантів взимку.