"Путін вже розглядає громадянську війну у Росії як сценарій для політичних маніпуляцій", - Шендерович

Письменник порадив тим, хто вважає його міркування песимістичними, "звіритися" з його прогнозами, зробленими на початку правління Путіна.

Віктор Шендерович. Фото: соцмережі.

Влада Росії розглядає сценарій громадянської війни для політичних маніпуляцій. Про це у Facebook 6 травня заявив російський письменник Віктор Шендерович, коментуючи протести у Росії 5 травня, передають Патріоти України.

"Новизна минулого дня – не в жорсткій поліцейській зачистці протестувальників (це при Путіні траплялося багато разів; уперше, нагадаю, – у 2006 році, на Марші незгодних). Новизна – у "козаках", які били демонстрантів нагайками під прикриттям ментів. Саме "ментів", зрозуміло, – тому що будь-яка поліція негайно затримала б їх, застосувавши саме до НВРівців (активістів Національно-визвольного руху РФ. - ред.) ту рішучість і силу, яку щедро продемонструвала на мирних людях", – написав він.

За його словами, поліція захищає закон, а "менти обслуговують бандитів". "Заодно з НВРівцями, менти вирішували сьогодні для путінського режиму старе завдання залякування суспільства, але вже на новому рівні. Покидькам, відомим нападами на демократичних активістів, було дано чіткий карт-бланш на масове вуличне насильство", – заявив Шендерович.

Він зазначив, що це – "державні, офіційні покидьки, а не просто група агресивних ряджених". "Настільки ж чітко треба розуміти, що саме стоїть за готовністю влади розкрити цей ресурс. Нацьковування однієї частини суспільства на іншу означає, що влада розглядає – і вже апробує! – організацію громадянської війни як інструменту для політичної маніпуляції. І це дуже і дуже серйозно", – написав він.

За словами Шендеровича, такі сценарії використовує авторитарна влада. "Цей мерзенний джокер лежить у рукаві будь-якої авторитарної влади: влаштувати яке-небудь небезпечне дійство, щоб вийти потім із суворим обличчям і закатати під асфальт узагалі все, в інтересах, зрозуміло, громадської безпеки!.. Не до демократичних процедур, камради, – країна у небезпеці!" – зазначив письменник.

За його словами, президентові РФ Володимиру Путіну "діватися нікуди і немає чого соромитися". "Влади він не покине, і пити демократичну "Боржомі" йому пізно. Жоден найбільш злочинний і смертельно небезпечний для Росії ресурс не здасться цій людині зайвим, коли на кону буде стояти збереження особистої влади. Він готується до різних варіантів і, в певному розумінні, давно готовий на все. Це нам теж треба розуміти абсолютно твердо", – заявив він.

Шендерович порадив тим, хто вважає його міркування песимістичними, "звіритися" з його прогнозами, зробленими на початку правління Путіна. "Сьогодні портретик нашого красеня Доріана вже, здається, виставлено історією на загальний огляд, і треба міцно заплющити очі, щоб його не бачити", – зазначив письменник.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Хіти тижня. "Медики над собой таких опытов не проводят. К чему уже привели донбасские испытания путинской вакцины", - журналіст

п’ятниця, 23 жовтень 2020, 2:00

Вакцинація піддослідних віп-кроликів дала серйозний побічний ефект: різко загострилися їхні хронічні захворювання, а у кого таких не було - ослаб зір, з'явилися болі в суглобах і сильна задишка. "По последним данным, в неподконтрольных правительству ра...

З архіву ПУ. 14-річна дівчина померла через смартфон у ліжку

четвер, 22 жовтень 2020, 23:05

Є припущення, що смерть наступила через удар струмом від телефону,. Уточнюється, що подія трапилася в селі Бестобе. Батьки підлітка повідомили в поліцію, що вона померла вночі. "Даний факт зареєстровано як нещасний випадок. Ознак насильницької смерті н...