Час для зимової наступальної кампанії Росії в Україні йде. Щоб почати повномасштабний наступ в Україні, Росії доведеться задіяти по-справжньому великі сили. Таку думку в коментарі Обозревателю висловив російський військовий експерт і журналіст Павло Фельгенгауер, передають Патріоти України.
Коментуючи заяву Президента Порошенка про те, що в поточному році загроза відкритої війни з Росією більше, ніж у попередньому, експерт сказав: "Напевно, він дещо перебільшує - думаю, торік ризик був меншим".
Фельгенгауер додав: "Зараз ситуація така, що великомасштабні бойові дії можливі, але час на проведення зимової кампанії йде. Торік якраз в цей час в розпалі була зимова кампанія, були захоплені залишки терміналу Донецького аеропорту, йшли бої за Дебальцеве. Починати треба було раніше, в січні. Тому я підозрюю, що зимової кампанії може і не бути. Навесні теж можна починати, але це не дуже добре. Ймовірно, буде відкладатися на літо".
У той же час експерт підкреслив: "Така широкомасштабна війна - це дуже серйозне політичне рішення. На це треба зважитися. Тому що українські збройні сили, як показало минуле літо і бої під Мар'їнкою, набагато краще підготовлені, ніж в 2014 році або на початку 2015 . Прорвати фронт малими силами не вийде".
Фельгенгауер розповів про те, що в даний час на Донбасі знаходиться танкова армія - "600 танків, тисячі одиниць іншої бронетехніки, артилерії і всього, що потрібно танковій армії. Близько 40 тисяч військових - добровольців, місцевих, чи не місцевих під російським керівництвом. Це наступальне з'єднання з двох корпусів - луганського та донецького". "Але сама по собі вона теж недостатня. Якщо всерйоз, масовано проривати фронт, треба задіяти значно більші сили. Потрібно ще два фронти, які стоять за спиною цієї армії - центральний і південний. Щонайменше, 150 000 чоловік. Плюс авіація", - сказав він.
І додав: "У такому разі треба вже не просто відбивати якийсь населений пункт або висоту, а виходити на Дніпро на всьому протязі і, може бути, просуватися на південь, до Одеси і Придністров'я".
У мережі порівняли світлини мирного міста Бахмут з тим, як він виглядає зараз внаслідок російських обстрілів та окупації. До російського вторгнення 2022 року місто було центром соляної промисловості України та залізничним вузлом. Під час боїв за Бахмут...
Відомий волонтер РФ Олександр Іванов намагається заволодіти нерухомістю в тимчасово окупованому Маріуполі й інших непідконтрольних Україні містах нібито для потреб своєї волонтерської організації. Листування, які свідчать про махінації з нерухомістю та...