Революція Гідності та війна з загарбником призвели до перевороту у масовій свідомості: ТОП-10 найфантастичніших змін у свідомості українців

Українці переконались, що все залежить лише від них. Віра у власні сили та народний гнів здатен збити з ніг навіть найміцніший режим.

Ілюстрація:svityaz-resort.com.ua

Те, як змінилися українці, їхня, ментальність, свідомість, ділиться своєю думкою у Facebook Наталія Ціжман, передають Патріоти України.

1. Українці стали більш людяними. Феномен волонтерства пояснюється дуже просто: доброта та співпереживання у нашій крові. Про те, як звичайні українці допомагають військовим, віддаючи останню гривню, можна написати не одну книгу. Хтось мотається всією Україною у пошуках необхідного знаряддя для армії, хтось - все літо консервує для бійців, хтось - приїжджає у зону бойових дій і дає безкоштовні концерти тощо. Щоразу така історія - надихає, окрилює, розчулює до сліз.

2. Українці переконались, що все залежить лише від них. Революція Гідності продемонструвала навіть найбільшим скептикам, що віра у власні сили та народний гнів здатен збити з ніг навіть найкріпший режим.

3. Українці стали обережніше ставитись до пошуків нових Героїв. Свіжий приклад - Надія Савченко. Їй пророчили майбутнє президентство, за неї переживали і вірили у її могутність на незламність. Щойно Надія ступила на рідну землю, оди зникли, перетворившись на нищівну критику та дотошне коментування кожної невдалої заяви.

4. Українці почали викорінювали корупцію. На загальнодержавному рівні це одне з найважливіших пріоритетів на найближчі роки. Якщо говорити про побутовий рівень, то почастішали випадки, коли люди перестали нести звичні хабарі до чиновників, навчальних закладів та лікарень. Але, на мою думку, процес дуже повільний, і пришвидшити його неможливо - лише зміною поколінь.

5. Українці хочуть бачити себе у європейській спільноті. Зникло меншовартісне мислення на кшталт «ми того недостойні». І хоча європейський горизонт то наближується, то знову віддаляється, цей процес незворотній.

6. Українці стали менш вразливими щодо російської пропаганди. Люди перестали дивитись російські телеканали, читати проросійські видання. На мою думку, навіть безкоштовну газету «Вєсті» з проросійською риторикою сприймають здебільшого як розважальне чтиво для метро, а не серйозний засіб інформування.

7. Українці стали більш гнучкими щодо пошуку шляхів власної реалізації. Останні непрості роки змусили багатьох перепрофілюватись, знайти нові місця роботи. Багато кому вдалось відреагувати на виклики часу, змінивши вид підприємницької діяльності. Нові виклики часу - нові професії. Приємно радує, що багато українців замість скиглення та мученицької риторики в соціальних мережах почали шукати, де і як заробити більше, почали вкладати час та кошти у власну самоосвіту.

8. Українці почали пишатись «made in Ukraine». Українські товари перестали вважатись низьким сортом, а люди, обираючи українські аналоги певних товарів пишаються власним вибором. Попит на національне стимулює вітчизняне виробництво.

9. Українці стали економнішими щодо використання природних багатств. На це, звісно, в першу чергу вплинуло зростання тарифів на комунальні послуги. Вода, газ та електроенергія стали для багатьох розкішшю. Однак, як не прикро визнавати, саме це дає поштовх для пошуку нових, енергозберігаючих та енергоефективних технологій. А в побутовому плані відбулась зміна мислення - хтось, наприклад, став вчасно вимикати воду, хтось перейшов на альтернативні види опалення тощо.

10. Україна - переможе. І віра у цей постулат дає енергію кожному, зміцнює нашу державу. Не хочу вдаватись до хвалебної риторики, тому скажу, що важко буде до втрати свідомості, але особисто я - вірю.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Шашлики 2.0": Урядовий квартал утік, а як щодо попереджень для решти? - Зоя Казанжи

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:46

"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...

Аналітики The Financial Times підрахували реальний мобілізаційний резерв України

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:19

Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...