Епопея з покинутим хімзаводом «Радикал», який місцеві називають «ртутним Чорнобилем», триває вже близько двадцяти років, повідомляють Патріоти України з посиланням на Інформатор.
Напередодні журналісти за допомогою дрона дізналися, як з висоти виглядає ця місцевість. Територія заводу використовується під складські та офісні приміщення. Так, зовсім поруч знаходиться «Епіцентр», «Даринок», недалеко розташований і коворкінг «Платформа», де часто влаштовуються фестивалі вуличної їжі. «Під час яких кияни відпочивають, їдять і веселяться під поривами ртутних випарів», – зазначають автори відео.
Найгірше те, що навколо покинутого заводу – житлові квартали Дарницького та Деснянського районів столиці із загальним числом жителів близько 800 тисяч чоловік. А за результатами останніх вимірів, концентрація ртуті на території заводу «Радикал» перевищує гранично допустиму норму в 30 разів, а отруйних речовин в грунті – в 14,5 рази. Смертельні дози надтоксичних речовин всюди: ними просочене повітря, грунт, стіни будівель, металеві конструкції, що нагромаджуються на ділянці. Екологи підозрюють, що весь цей хімічний коктейль вже давно надходить в стічні води.
Нагадаємо, «Радикал» був введений в експлуатацію в 1951 році. Підприємство виробляло деякі види синтетичних матеріалів, зокрема пінополіуретан, бертолетову сіль, гермобутіл, хімічні засоби захисту рослин. У 1996 році робота заводу була припинена, проте токсичні речовини, зокрема радіоактивні, так і не були вивезені з підприємства.
4 квітня за новим стилем (17 квітня за старим) - день пам'яті преподобного Іосифа Писавця, преподобного Іосифа Багатохворобливого Києво-Печерського, ікони Божої Матері "Геронтисса", однієї з найбільш шанованих ікон Богородиці на Афоні. Ікона "Стариця" ...
"Трамп запровадив додаткові мита на два острови, які населені виключно пінгвінами. На рівні 10 відсотків. З одного боку добре, що Трамп вважає пінгвінів своїми друзями", - пише інвестиційний банкір Сергій Фурса на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", ...