Ось уже понад двадцять років, країна не виробляє нічого принципово нового, продовжуючи експлуатувати спадщину Радянського Союзу. Ведуться лише роботи з модернізації старих напрацювань, але все інше залишається лише словами і проектами на папері. А всі проблеми можуть вирішитися швидко і просто, вважають розробники російського МАКС, повідомляють Патріоти України.
"МАКС в силу своїх специфічних якостей, і в першу чергу мобільного повітряного старту з багаторазового літака-носія, вирішує ... всі проблеми відразу!", зазначає російський вебсайт "Буран".
МАКС представляє собою двоступеневий комплекс повітряного старту, що складається з літака-носія Ан-225 "Мрія" розробки АНПК ім.О.К.Антонова (Україна, Київ), на якому встановлюється орбітальний літак в пілотованому або безпілотний варіанті або вантажний контейнер із зовнішнім паливним баком, наповненим кріогенними компонентами палива. Саме так описується головна характеристика космічного комплексу на сайті Буран.ру.
"Головний російський космодром - Байконур - знаходиться на орендованій у іншої держави (Казахстану) території, що крім високої орендної плати в разі розвитку інтенсивної рентабельною космічної діяльності потребують додаткові податкові відрахування в бюджет Казахстану. Однак крім економічних існують ще й геополітичні ризики, які важко виміряти. У разі відмови від Байконура Росія втратить доступ пілотованих коштів до орбіт з наклонениями нижче i = 51º, в т ому числі і до Міжнародної космічної станції (МКС).", - б"є в набат автор статті.
І далі зазначається - які саме проблеми перешкоджають проведенню проекту в розвиток та дію:
"Повномасштабна реалізація проекту МАКС наштовхується на такі проблеми:
- слабкість наукового і, в першу чергу, економічного потенціалу Росії;
- нерозуміння керівництвом країни в цілому, в тому числі і керівництвом Федерального космічного агентства (Роскосмосу), перспектив розвитку вітчизняної космонавтики, що часто призводить до насильницької непослідовності і суб'єктивної некомпетентності при формуванні Федеральної космічної програми (ФКП), значною мірою орієнтованої не на національні потреби і накопичений вітчизняної космонавтикою досвід, а на продовження копіювання зарубіжних національних програм і проектів. Образно кажучи, "... якщо спереду не маячить американська спина, то ми не знаємо, куди нам іти";
- два перерахованих вище чинники призводять до недостатнього фінансування космонавтики, що знаходиться на рівні країн третього світу; це посилюється корупцією в "навколокосмічних" ешелонах влади і в керівництві головних підприємств космічної галузі, що приводить до кадрової чехарди керівників підприємств і частково нецільового використання виділених на космонавтику бюджетних коштів;
- активна протидія "ракетного лобі" у вітчизняній космонавтиці, що випливає з історичної міжвідомчої роз'єднаності між ракетної і авіаційної галузями; це посилюється тим фактом, що космонавтику вдалося в основному зберегти після розпаду СРСР шляхом організації Федерального космічного агентства, в той час як нічим не зкомпенсоване злочинне скасування Міністерства авіаційної промисловості призвело до деградації вітчизняної авіаційної промисловості; "
Стаття цілком справедливо у переліку проблем додає найважливішу, хоч і в кінці списку:
"- українська приналежність літака-носія Ан-225 "Мрія" і пов'язані з цим побоювання з політичної нестабільності в Україні і проголошеним курсом на входження України в НАТО. Тут необхідно додати, що Україна висловила однозначну згоду на урядовому рівні на участь в проекті МАКС і її подальше зближення з вітчизняними учасниками проекту стримується саме російською стороною, навіть не дивлячись на можливість виробництва "Мрії" всередині Росії на Ульяновському авіаційно-виробничому комплексі."
Цілком прозоро висвічується за цими бідканнями стан російської космонавтики: "Навіщо витрачати трильйони на космос, якщо це не принесе прибутку за доступний для огляду час?"
І з України тепер вже не так просто потягти цінні розробки.
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...
У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ С...