"Про Грозного відомо вже майже все. Він був синовбивцею, дружиновбивцею, внуковбивцею. Особисто брав участь в тортурах. Переривав молитву, і диктував — кого і як треба катувати. Відомо, що ця людина була справжнім лиходієм. Більш того, відомо, що він програв всі війни за 20 останніх років правління. і результатом його правління став один з найпохмуріших періодів в історії Росії. Він розділив країну на своїх і чужих. Все вилилося в Смутні часи, які по суті було Громадянською війною. Постає питання, що, Росія збожеволіла? Чому через п’ять століть хоче звеличувати лиходія?", — написав Лунгін.
Кінорежисер зазначив, що в контексті обговорення даного питання зазвичай згадують тирана і дружиновбивцю Генріха Восьмого з Великобританії. "Це була правда і особливості іншого часу. Нам же цікаво говорити не про Грозного — про нас. Не уявляю собі, щоб Англія вкрилася раптом пам’ятниками Генріху Восьмому. Або у Франції раптом, як гриби, виростали пам’ятники Карлу Дев’ятому, і на них би писалося : "Спасибі за Варфоломіївську ніч і винищення гугенотів".
Це питання до нас. Ці питання про нас. Як ми оцінюємо своє минуле і сьогодення", — продовжив він. "І тоді ми розуміємо, що насправді, мова йде не про Грозного. Це все евфемізми в так і не вирішених суперечках про Сталіна. І Грозного, якого з легкої руки Ейзенштейна використовують як метафору оцінки правління Сталіна. Це як би мрія про нього. Значить є певна частина людей в нашому суспільстві, які хотіли б розділити країну на своїх і чужих, на катів і на жертв. Чомусь вони свято впевнені, що вони-то будуть серед катів. чи виявляться серед опричників з собачою головою у сідла, або, як Сорокін геніально описував: "З собачою головою на радіаторі "Мерседеса"", — підкреслив сценарист.
"Просто хотілося б попередити, що історія набагато більш непередбачувана, складніша. Даремно вони вважають, що майбутнє катів їм уготовано. Нехай все-таки подумають про своє життя, своїх дітей, про життя сучасників. Хочеться застерегти: "Не викликайте дух лиходія. Не грайте з вогнем, це небезпечна гра, жертвами якої ви самі можете стати"", — резюмував Павло Лунгін. Такі зміни в думці відомого кінорежисера про російський уряд викликали бурхливу реакцію користувачів мережі. "О. Цікаво. У Павла Семеновича Лунгіна, здається, щось встає. Можливо, він починає про щось здогадуватися? Два з половиною роки по тому? По суті, не довго", — прокоментував думку Лунгіна російський журналіст Сергій Пархоменко.
Ветеран війни та громадський діяч Олександр Терен після публічної сварки з переможницею шоу Холостяк Інною Бєлєнь скасував свій тур містами України. Мотиваційний стендап Відвал троянд мав відбутися з 16 березня по 24 березня. Продаж квитків було зупине...
Донька українською співачки Олі Полякової нарешті поїхала на навчання до США та наразі перебуває в Бостоні. Блогерка Маша Полякова у своєму Instagram розповіла про новий етап у житті, передають Патріоти України. Так, 19-річна дівчина нарешті поїхала до...