"Про Грозного відомо вже майже все. Він був синовбивцею, дружиновбивцею, внуковбивцею. Особисто брав участь в тортурах. Переривав молитву, і диктував — кого і як треба катувати. Відомо, що ця людина була справжнім лиходієм. Більш того, відомо, що він програв всі війни за 20 останніх років правління. і результатом його правління став один з найпохмуріших періодів в історії Росії. Він розділив країну на своїх і чужих. Все вилилося в Смутні часи, які по суті було Громадянською війною. Постає питання, що, Росія збожеволіла? Чому через п’ять століть хоче звеличувати лиходія?", — написав Лунгін.
Кінорежисер зазначив, що в контексті обговорення даного питання зазвичай згадують тирана і дружиновбивцю Генріха Восьмого з Великобританії. "Це була правда і особливості іншого часу. Нам же цікаво говорити не про Грозного — про нас. Не уявляю собі, щоб Англія вкрилася раптом пам’ятниками Генріху Восьмому. Або у Франції раптом, як гриби, виростали пам’ятники Карлу Дев’ятому, і на них би писалося : "Спасибі за Варфоломіївську ніч і винищення гугенотів".
Це питання до нас. Ці питання про нас. Як ми оцінюємо своє минуле і сьогодення", — продовжив він. "І тоді ми розуміємо, що насправді, мова йде не про Грозного. Це все евфемізми в так і не вирішених суперечках про Сталіна. І Грозного, якого з легкої руки Ейзенштейна використовують як метафору оцінки правління Сталіна. Це як би мрія про нього. Значить є певна частина людей в нашому суспільстві, які хотіли б розділити країну на своїх і чужих, на катів і на жертв. Чомусь вони свято впевнені, що вони-то будуть серед катів. чи виявляться серед опричників з собачою головою у сідла, або, як Сорокін геніально описував: "З собачою головою на радіаторі "Мерседеса"", — підкреслив сценарист.
"Просто хотілося б попередити, що історія набагато більш непередбачувана, складніша. Даремно вони вважають, що майбутнє катів їм уготовано. Нехай все-таки подумають про своє життя, своїх дітей, про життя сучасників. Хочеться застерегти: "Не викликайте дух лиходія. Не грайте з вогнем, це небезпечна гра, жертвами якої ви самі можете стати"", — резюмував Павло Лунгін. Такі зміни в думці відомого кінорежисера про російський уряд викликали бурхливу реакцію користувачів мережі. "О. Цікаво. У Павла Семеновича Лунгіна, здається, щось встає. Можливо, він починає про щось здогадуватися? Два з половиною роки по тому? По суті, не довго", — прокоментував думку Лунгіна російський журналіст Сергій Пархоменко.
Українська парамедикиня, командирка медичної служби "Ульф" батальйону "Вовки Да Вінчі" Аліна Михайлова вважає, що росіяни продовжать наступ на Дніпропетровську область та прагнутимуть подальшої окупації регіону. Про це вона розповіла в інтерв’ю проєкту...
FPV-дрон батальйону SIGNUM наздогнав та знищив російського окупанта на мотоциклі. Відповідне відео опубліковано на каналі підрозділу, інформують Патріоти України.