​Справа не в конфесії, справа в вірі і любові до ближніх: Екс-президенти України вшанували пам'ять митрополита Володимира

Великий молільник з великим терпінням. Дуже добра, освічена і талановита людина. Не стяжав собі маєтностей. А ще він дуже любив свою землю і свій народ. Так характеризують покійного предстоятеля ті, хто знав його за життя.

У Києві, у дзвіниці Спасо-Преображенського собору відкрився музей пам'яті Блаженнішого Митрополита Володимира, зазначають Патріоти України. Журналісти «Інтеру» підготували сюжет з цього приводу.

23 листопада виповнилося 80 років з дня його народження. 22 роки уродженець Хмельниччини Віктор Маркіянович Сабодан (в чернецтві - Володимир) був предстоятелем Української православної церкви.

Ікони і святині, перед якими молився Блаженніший, особисті речі - це одяг, предмети побуту, документи, і навіть його вірші. Є тут і кабінет Митрополита. За словами творців музею - керівників фонду пам'яті Блаженнішого - тут все так само, як за життя Архіпастиря.

Митрополит очолив українську церкву в непростій період. Активно займався її розвитком. Знаходив спільну мову з людьми різних конфесій і віросповідань. Вшанувати пам'ять митрополита Володимира сьогодні прийшли багато людей.

Серед них і українські президенти - Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко. Кажуть - не тільки підтримували близькі стосунки з Блаженнішим, але й не раз просили у нього поради.

".... Він сказав, Бог велів терпіти давай і ти терпи. Все буде так, як небесна канцелярія розписала. І обов'язково оцінку твоєї діяльності дадуть. Так що не переживай. Давай по чарці вип'ємо це таеож я правду кажу.", - розповідає Леонід Кучма, президент України (1994-2005).

"Почав нову сторінку православної української церкви. Саме йому належить новий статут. Коли на вулицях навколо було."Геть московського попа", і в цей час в Харкові зібрався собор і Блаженніший Володимир, саме завдяки йому там не відбулося розколу і конфлікту", - говорить Леонід Кравчук, президент України (1991-1994 рр).

"Я часто до нього приходив після закінчення робочого дня. У нас були довгі розмови, скромні застілля і я тоді впізнав в ньому великого українця… Коли я послухав його вірші і деякі його пісні", - каже Віктор Ющенко, Президент України (2005-2010 ).

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Це плювок в обличчя усім полякам": Дуда чекав Трампа у Вашингтоні близько години, а той приділив йому лише 10 хвилин, - ЗМІ

неділя, 23 лютий 2025, 20:57

У суботу, 22 лютого 2025 року, президент Польщі Анджей Дуда був у США, де обговорював зі своїм американським колегою Дональдом Трампом перспективи подальшої співпраці двох країн та взаємини Сполучених Штатів з Україною та РФ. Але їхня зустріч тривала л...

В неї вже колекція речей від наших дизайнерів: Зірка "Району Мелроуз" і "Пліткарки" вийшла на прогулянку в сукні українського бренду (фото)

неділя, 23 лютий 2025, 20:21

Зірка серіалів Район Мелроуз і Пліткарка, американська акторка Келлі Разерфорд з’явилася у трендовому вбранні від українського бренду BEVZA. Акторка одягнула чорну сукню з екошкіри, повідомляють Патріоти України. Акторка поділилася фото у вбранні з від...