Активізація співпраці України з НАТО викличе "дуже негативну" реакцію Кремля; передбачаючи можливу присутність сил Альянсу на українській території, Росія вже зараз розгортає польові армії на кордоні з Україною. Про це Обозревателю розповів військовий експерт Олег Жданов, передають Патріоти України.
Коментуючи звернення Верховної Ради України до Конгресу США з приводу укладення оборонної угоди і надання Україні статусу основного союзника поза НАТО, він нагадав про те, що "Україна вже є партнером НАТО".
"Наша співпраця розвивається на взаємовигідних умовах, питання тільки в тому, наскільки вони готові з нами співпрацювати. Вони ж розуміють, що нам нічого не можна давати. Гроші не можна давати, військово-технічне майно не можна давати - воно може просто зникнути", - зауважив експерт .
У той же час він переконаний, що реакція Російської Федерації на подальше зближення України з НАТО буде "дуже негативною". "Російська Федерація не може пережити будь-якого посилення позицій України як у внутрішній політиці, але особливо в зовнішній політиці".
У цьому контексті Жданов констатував: "Зараз РФ втрачає свої позиції навіть навколо своїх кордонів. Подивіться, як останнім часом США через НАТО підтягнули Грузію. Проводяться щорічні великомасштабні навчання з військами НАТО. Як я розумію, вони хочуть повернутися на позиції, коли Грузія вже була готова підписати програму підготовки до членства. а Грузія - це фактично контроль над Нагірним Карабахом.
Азербайджан ніколи не пропустить російські війська і російські вантажі через свою територію, тому потрапити до Вірменії можна тільки через Грузію, а там - натовські війська, постійні натовські навчання".
На думку експерта, причина розгортання польових армій Росії поблизу українсько-російського кордону полягає в тому, що "вони розуміють, що в кінцевому результаті не сьогодні, так завтра натовські війська будуть представлені в Україні". "Тобто страшний сон Путіна, нарешті, збувається", - заявив він.
Разом з тим Жданов переконаний: не слід очікувати суто військової реакції з боку Кремля. "Я б не пов'язував такі глобальні речі з військової реакцією. Військова реакція застосовується до нас (до України. - Ред.) виключно з метою тиску в світлі вирішення проблеми двох східних анклавів", - сказав він.
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...
У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ С...