"Минулотижневий концерт "Океану Ельзи" залишив частину фанатів творчості Вакарчука розчарованими. Проблема була не у заході (тут якраз жодних зауважень – концерт на "Олімпійському" як завжди був потрясний), а в тому, що частина глядачів не почула від Вакарчука довгоочікуваної чіткої заяви "Я іду в президенти", - пише політолог Віктор Таран у своїй статті, передають Патріоти України, та продовжує:
"Але давайте будемо об'єктивними – від самого Славка за останній рік (коли він почав з'являтися у соцопитуваннях) ми ніколи не чули, що він хоче балотуватися. То чому і на що ми маємо ображатися? Що він не виконав наші очікування? Ситуація виглядає комічно, як в одному старому анекдоті: "Я тебе чекала, а ти не прийшов. Так я і не обіцяв".
Вакарчук-політик — це чергове очікування суспільства, яке постійно прагне чогось нового. Останні опитування показують, що понад 60% українських виборців хочуть голосувати за щось "нове." В країні, де немає сталих ідеологічних партій, і працюючих інституцій, це абсолютно закономірна ситуація.
Насправді "ідея" про його балотування складалася з очікувань самих українців та політтехнологів, а не бажання самого Вакарчука. Вона народилася в "очікуваннях українців" після того, як Славко почав говорити на суспільно важливі теми. Але те що він обговорює політичні проблеми не означало автоматично, що він хоче іти в політику. Така риторика абсолютно нормальна справа для людей, які себе позиціонують культурною елітою. Саме від них у першу чергу повинні іти "візійні" меседжі суспільству.
Ще однією причиною не йти у політику на цьому етапі в оточенні співака називають не бажання виходити із зони комфорту. Святославу дійсно набагато комфортніше і краще бути у ніші морального авторитета. Це та традиційна ніша, у якій дуже часто перебуває українська інтелігенція. Такий собі український дзен "споглядання процесів з боку".
Фактично Вакарчук поводить себе як учасники групи "1 грудня". І буде абсолютно природнім, якщо він найближчим часом стане членом цієї групи і надалі в її рамках розроблятиме бачення подальшого розвитку України.
Однак відсутність заяви про похід в політику не означає, що Вакарчук не прийматиме участь у президентських перегонах. З високою імовірністю він буде долучатися до них у вигляді такого собі віп-агітатора. Але його заяви швидше за все будуть не на підтримку конкретного кандидата, а на підтримку програмних ідей по розвитку країни.
Таким чином, взявши паузу, лідер ОЕ лишив за собою право стати "чорним лебедем" (непередбачувані події, котрі мають значні наслідки. - ред.) української політики. Але коли цей лебідь "полетить" поки не відомо".
Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...
Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...