Та воно ж не Наполеон, а х*йло: Принижений Путін відчайдушно шукає гроші, - Die Welt

Кремль має гостру потребу у виході на ринок капіталу для ліквідації дірки в бюджеті. За прогнозами рейтингового агентства Fitch, в цьому році дефіцит бюджету може досягти 5% ВВП.

Путіну невесело. Фото: inosmi.ru.

Це стало ганьбою з великої літери: план Путіна з тріумфального повернення на ринок капіталу зазнав фіаско, пише німецька газета Die Welt. Патріоти України пропонують вам ознайомитися з думками її експертів.

«Москва вообще-то уже приноровилась в диалоге с Западом подавать неприглядные события внутри страны как успешные. Однако на сей раз Кремлю вряд ли будет по силам завуалировать провальное выступление на мировом финансовом рынке», - зазначає автор публікації Нандо Зоммерфельд.

Вперше після введення антиросійських санкцій Москва минулого тижня випустила доларові облігації. Путін планував показати всьому світу, що Росія продовжує залишатися світовою державою і на фінансових ринках, а заодно забезпечити бюджету необхідні мільярди. Однак уже на початку тижня стало ясно, що західні і азіатські банки в розміщенні брати участь не будуть, йдеться в статті.

«Это стало унижением для России на рынках. Для того чтобы найти достаточное количество инвесторов, «ВТБ Капитал» (организатор размещения. — Прим. ред.) был вынужден не только предложить более высокий процент, но и продлить срок размещения на сутки. Если изначально планировалось заработать 3 млрд долларов, то затем объем был скорректирован до 1,75 млрд. И когда в четверг размещение наконец произошло, биржи не продемонстрировали никакого интереса», — повідомляє газета.

Подібні труднощі для Росії зараз зовсім недоречні. В останні дні зажевріла надія, що антиросійські санкції можуть бути скасовані: Німеччина на урядовому рівні дала зрозуміти, що може уявити собі скасування санкцій і без повної реалізації умов Мінських угод з боку Росії.

Однак з Токіо несподівано прийшли зовсім інші сигнали, йдеться в статті. «Велика сімка» за підсумками саміту в Японії заявила про намір дотримуватися жорсткої лінії у відносинах з Москвою - до тих пір, поки план з мирного врегулювання конфлікту в Східній Україні не буде виконаний повністю.

Реакція Кремля не змусила себе довго чекати: заборону на ввезення продовольства з країн ЄС буде продовжено до 2017 року, відзначають кореспонденти. На цьому тлі Москві нічого не залишається, як маскувати провал на фінансових ринках. Обсяг книги заявок становив нібито понад 7 млрд доларів. Більше 70% випуску було викуплено іноземними інвесторами - левова частка яких знаходиться в Лондоні. Однозначний знак довіри, на думку Кремля.

Однак російський Мінфін не зміг назвати конкретних імен і жоден відомий західний інвестор не підтвердив своєї участі, і Москва стрімко змінила тактику. Керівник Російського фінансового агентства Костянтин Вишковський раптово звинуватив Захід і, зокрема, Вашингтон в цілеспрямованому зриві випуску облігацій. «Москва хотіла перетворити випуск позик в велике PR-шоу і показати Заходу, що санкції малоефективні», - вважає Тім Еш (Tim Ash), стратег компанії Nomura.

«Фінансові ринки стали новим полем битви для колишніх супротивників у холодній війні, Росії та США. Американці використовують домінуюче становище на біржах, щоб чинити тиск на Москву. Тому що Росія взагалі не порушує санкцій, продаючи облігації», - вказує автор статті.

Однак Вашингтон однозначно доніс до західних банків необхідність утриматися від участі в розміщенні. Як зазначає журналіст насамкінець, Кремль має гостру потребу у виході на ринок капіталу для ліквідації дірки в бюджеті. За прогнозами рейтингового агентства Fitch, в цьому році дефіцит бюджету може досягти 5% ВВП.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Європейці виділяють кошти на житло для переселенців. А далі... починається великий корупційний шабаш від Мінрозвитку, - журналіст

п’ятниця, 4 квітень 2025, 23:00

"Україна не має, куди селити внутрішньо переселених осіб - їм просто нікуди вертатися: ані будинків, ні навіть містечок і сіл вже немає. Європейці виділяють кошти на житло для таких людей. А далі починається великий корупційний шабаш від Мінрозвитку. Я...

"Ідеальна ціль для морських дронів": Росіяни в Керчі будують гігантський десантний корабель

п’ятниця, 4 квітень 2025, 22:26

Росія будує в окупованому Криму величезний універсальний десантний корабель "Іван Рогов"‎ проєкту 23900. Як заявив в ефірі телемарафону капітан 1-го рангу запасу, колишній заступник начальника штабу ВМС ЗСУ Андрій Риженко, в окупантів можуть бути пробл...