"Французький президент Франсуа Олланд, приїхавши до Москви, провів за обговоренням з Путіним питання співпраці в Сирії не більше півгодини. Якби була досягнута домовленість про створення широкої коаліції, як мінімум, було б більше заяв щодо розмови президентів", - написав політолог Сергій Таран у своїй статті для НВ, передають Патріоти України.
На зустрічі в Москві Олланд заявив, що Франція продовжить підтримувати повстанські рухи, які борються з режимом Асада. На цій же зустрічі Путін заявив, що буде воювати з повстанськими рухами, що протистоять режиму Асада. До того ж, він продовжує активно підтримувати сирійського диктатора.
З цього можна зробити висновок, що у Росії і Франції різне стратегічне розуміння подальшої долі Сирії. Франції, як і Заходу в цілому, потрібен мир і відхід від влади Асада. Для Росії важливо, щоб Асад залишався на своєму посту і, бажано, щоб війна тривала – адже, поки йдуть бої, існує і потреба в РФ.
При настільки діаметрально протилежних стратегічних цілях глобальна домовленість щодо Сирії між Росією і Заходом здається мені маловірогідною. Я не виключаю, що будуть домовленості про обмін інформацією, про якісь локальні спільні дії – це цілком можливо. Але така співпраця має місце серед усіх, у кого є спільний ворог – таким у даному випадку виступає ІДІЛ.
Але стратегічного бачення не буде, і на перспективи широкої коаліції я дивлюся дуже скептично. Тим більше, за ініціативою Франції – вона є членом НАТО, а НАТО свої дії погоджує в першу чергу з США. Зрозуміло, Франція та інші союзники також мають вагу, але будуть грати у прийнятті рішення далеко не ключову роль.
І теракти цього не змінили. Вже після того, що сталося в Парижі, член НАТО збив російський літак, а Росія на це нічого не відповіла. Крім того, чи є якісь спільні дії після терактів? Жодної. Немає навіть заяв про можливі спільні дії між Росією і Заходом. А представник США чітко заявив, що вони будуть можливі за умови наявності загального розуміння, що буде в Сирії після цього. І плани щодо Асада дуже відрізняються.
Путін говорить про те, що Асада потрібно демократично переобрати за допомогою сирійського народу, хоча громадянська війна в Сирії, по-моєму, досить чітко показує, чого хоче народ і чи хоче він Асада при владі. Тоді як США говорять про те, що у Асада в Сирії майбутнього немає. Загального стратегічного розуміння у Заходу і Росії немає, а якщо немає стратегічного розуміння – співпраця навряд чи можлива. І теракти в цьому плані не змінили нічого.
Військові КНДР вже перебувають в окупованому Маріуполі та на захоплених росіянами територіях Харківської області. Про це повідомляє CNN із посиланням на джерело в СБУ, передають Патріоти України. За словами співрозмовника, до Маріуполя прибули "технічн...
"Друзі мої, маю багато запитань щодо крайнього ворожого удару по Дніпру балістичною ракетою середньої дальності. Відповідаю: головне – не панікувати, а далі кожен на своєму місці боротися за Україну", - пише лідер українських добровольців Дмитро Ярош н...