Перспективи російського танка Т-14 «Армата» залишаються туманними. Портал defence-blog.com повідомив про те, що Міноборони РФ оприлюднило нові дані щодо термінів і обсягу закупівель перспективної бронетехніки, передають Патріоти України. На сьогоднішній день танк не надійшов на озброєння, бо не пройшов державні випробування.
У вересні 2015 року оголошувалися плани виготовити 2300 одиниць танку до 2020—2025 року. У вересні 2016 було оголошено, що до 2019 року у війська буде поставлено 70 серійно виготовлених танків. На військовому форумі Армія-2017 вже було оголошено про постачання 100 танків до 2020 року.
В ході візиту на Уралвагонзавод, де створюються бойові машини для російської армії, заступник міністра оборони РФ Юрій Борисов повідомив, що контракт з дослідної експлуатації у військах двох батальйонів танків Т-14 і одного батальйону БМП Т-15 вже підписаний.
«Необходимости форсировать работу нет. Тактико-технические характеристики изделий постоянно модернизируются: так, например, параллельно завершаются работы по новому боекомплекту. Но и существующие ТТХ сегодня вполне устраивают войска. Их уровень подтверждает и высокий экспортный потенциал этих моделей», — заявив Борисов. При цьому рішення про закупівлю серійних зразків буде прийматися тільки в 2020 році – після завершення державних випробувань. Раніше, в 2016 році, Борисов вказував, що між Міноборони РФ і Уралвагонзаводом підписаний контракт на створення дослідної партії Т-14 в кількості більше 100 одиниць.
Т-14 «Армата» – новітній російський основний середній танк, розробкою і виробництвом якого займається державна корпорація «Уралвагонзавод». Роботи зі створення нового танка почалися в 2009 році, а перша демонстрація відбулася 9 травня 2015 року на параді Перемоги в Москві.
Під час репетиції урочистого параду, присвяченому дню Перемоги у Німецько-радянській війні — 7 травня 2015 на Красній площі танк зупинився навпроти Мавзолею і заглух. Водій танка підняв червоний прапорець, що мало сигналізувати про виниклі проблеми. Танк простояв протягом усієї репетиції параду, його причепили тросом до тягача і намагалися відбуксирувати. За одними джерелами, — танк вдалося завести і рушити з місця лише після того, як на місце прибув співробітник (водій-випробувач) фірми-виробника — «Уралвагонзаводу».
Танк «Армата» до цього раніше двічі зривав репетиції параду — на підмосковному полігоні в Алабіно. У звітах зазначалось: відмова органів управління агрегатами трансмісії. Доктор військових наук і президент Академії геополітичних проблем Костянтин Сівков вважає, що слова диктора на Красній площі про «заплановану зупинку» з метою «продемонструвати можливості щодо евакуації» є «не більше ніж спроба приховати інцидент».
У 2015 році виготовлена передсерійна партія з 20 танків. Одночасно розпочато процедуру військового приймання та усунення недоліків.
Раніш російські експерти відмітили, що машина Т-14, не пройшла етап державних випробувань, а лише заводські. Він до цього часу не вироблявся серійно і не був прийнятий на озброєння.
Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...