Сім'ю відомого американського актора Дастіна Гоффмана, як і сотні інших киян, розстрілювали чекісти під командуванням Миколи Щорса, пам'ятник якому досі стоїть у Києві. Про це написав у Facebook заступник директора архіву СБУ історик Володимир Бирчак, передають Патріоти України.
Він зазначив, що це сталося в лютому 1919 року, коли "Київ охопив більшовицький терор, під командуванням Миколи Щорса розстрілювали, садили в тюрми і відправляли в концтабори". "Саме в цей час більшовики розстріляли також діда і прадіда відомого американського актора Дастіна Гоффмана. Його батьки були родом з Білої Церкви, ще перед Першою світовою вони емігрували в США, і коли почули про масові вбивства євреїв, дідусь Дастіна - Френк - повернувся в Київ врятувати родичів, і замість цього і сам став жертвою розправ чекістів", - написав Бирчак.
Як зазначає історик, на те, що Гоффманів розстріляли саме у 1919 році в період більшовицького терору в Києві, коли комендантом міста був Микола Щорс, вказують кілька джерел. Однак у деяких також зустрічається дані про розстріл 1921 році.
"Проте я все ж відстоюю думку, що це був 1919, адже це пояснює відсутність будь-яких документів. Ми перевірили - Галузевий державний архів СБУ, Центральний державний архів громадських об'єднань, Державний архів Київської області, Державний архів Хмельницької області - і, на жаль, нічого не знайшли. Під час більшовицького терору такі матеріали могли просто не заводитися, а людей розстрілювали без суду і слідства. Якщо б це був 1921, то повинно було хоч щось залишитися", - пише Бирчак.
Нагадаємо, 44.ua з посиланням на прес-службу мера Києва Віталія Кличка повідомляв, що згідно з висновками експертної ради Департаменту архітектури, пам'ятник Щорсу не підлягає знесенню. “Згідно з постановою Кабінету міністрів України (від 03.09.2009 р. №928) пам'ятник Щорсу на бульварі Шевченка є пам'яткою монументального мистецтва національного значення. Експертна рада Департаменту містобудування та архітектури (КМДА) рекомендував залишити пам'ятник на місці установки як видатний витвір монументального мистецтва", - сказано в повідомленні. Зазначалося, що остаточне ж рішення буде прийматися Міністерством культури України.
У той же час, в Українському інституті національної пам'яті акцентували, що пам'ятники особам, які брали участь у встановленні радянської влади на території України, повинні бути демонтовані. "Позиція київського міського голови, як і рішення консультативно-дорадчих органів КМДА, не може йти врозріз із законодавством України. Експертна рада з розгляду та визначення художньої цінності об'єктів з символікою комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів, створеною при Департаменті містобудування та архітектури КМДА, уповноважена лише давати рекомендації про подальшу долю демонтованих пам'ятників і пам'ятних знаків. Але ніяк не може вирішувати, чи виконувати закони України на території столиці", - повідомили в прес-службі відомства.
Частина перша. 1. Питання комплектування. На сьогоднішній день загальна чисельність так званого «объединённой группировки вооружённых сил рф на юго-западном твд» (офіційна назва різновидового та різнорідного угруповання «вс рф», що воює в Україні), за ...
Православна церква України 3 квітня за новим стилем вшановує пам'ять преподобного Микити, сповідника Мідікійського (відомий також в народі як Микита-вододіл. - ред.), мучениці Феодосії та ікони Богоматері "Нев'янучий цвіт". За старим стилем у цей день ...