Третина українців, які жалкують про розпад Радянського Союзу мають дуже різнорідні мотиви, але їх частина може бути небезпечною для України. Про це в коментарі Обозревателю розповів історик Ярослав Грицак, інформують Патріоти України.
"Насправді ці люди, які жалкують про розпад Радянського Союзу, дуже різнорідні і мають дуже різнорідні мотиви шкодувати. У частині, якщо не в більшості, ностальгія за стабільністю, хоча б за поганою, але стабільністю.
Це можна порівняти з тією хвилею загального популізму, який зараз охопив всю Європу і навіть Північну Америку, це ідея "поверніть нас назад", туди, де нам було добре. Всі ці заклики Трампа зробити Америку знову великою, або в Польщі - повернемося до Речі Посполитої, це дуже сильний мотив, це перша причина.
Наступною причиною історик називає ідеологічну, як повернення до комунізму, і найбільш небезпечну, сприйняття Радянського Союзу, як повернення в Росію.
"Ми думаємо, що перші дві групи, які засновані на перших двох причинах, є меншими. Перша є нейтральною, а друга дуже маленька. Найбільша третя, яка вірить в "русскій мір" і хоче повернення до нього, ось ця група небезпечна для України", - вважає Грицак.
І додав: "Насправді не в тому питання, наскільки ця група велика, а чи буде вона мати своїх політичних лідерів та інструменти для мобілізації. Тому що сама по собі ця група досить пасивна, вона може хотіти, але щоб бажання перейшло в політичний шлях, треба щоб були якісь центри мобілізації. Поки таких центрів не видно".
Іван Тимочко, голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ в етері телеканалу "Еспресо" зазначив, що на тривалість війни вплине низка чинників, які вже формуються але приховані для більшості за "туманом війни", передають Патріоти України. "Бачимо, на ...
Бійці 49-го окремого штурмового батальйону «Карпатська Січ» взяли в полон громадянина Сенегалу. Іноземець був у шоці та довго плакав. Він пояснив, що просто хотів до Європи, а потрапив на війну. Про це йдеться у сюжеті Telegraf UA, передають Патріоти У...