Ті споживачі послуг ЖКГ, які економлять, платять стільки ж, скільки й ті, хто цього не робить

Відсутність стимулів і засобів економії споживання є головним і непоправним дефектом діючої системи субсидій

Доступні квартирні прилади обліку споживання тепла, які могли б дати споживачам реальні стимули для економії теплоенергії, в Україні не сертифікуються, пише в своїй статті для ZN.UA директор аналітичного центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко. За його словами, споживачі цілком могли б мати стимули для економії, якби не витратна модель діючої в Україні системи субсидій, в якій вся економія споживання газу, води, тепла, або будь-якого іншого ресурсу веде лише до скорочення розміру субсидування, в той час як обов'язковий платіж для сім'ї залишається незмінним.

"Здавалося б, така проста річ - зменшити суму обов'язкового платежу на суму економії! Але ж ні, наші віце та просто міністри соціальної політики нізащо на це не підуть. Їм, очевидно, здається, що тут не можна буде скоротити кошти держбюджету на субсидії, хоча в існуючій моделі це теж неможливо! Людей просто змушують вибирати повністю міністерські "соціальні" нормативи, тому як наслідок - ніякої економії енергоресурсів ", - йдеться в статті.

На думку аналітика, відсутність стимулів і засобів економії споживання є головним і непоправним дефектом діючої системи субсидій: їх одержувачі зацікавлені споживати ресурс в повній мірі, щоб отримати право на субсидію в наступному році. Сергієнко нагадує, що 40% багатоквартирних будинків в Україні не забезпечені загальнобудинковими приладами обліку тепла, що робить економію безглуздою. Однак там, де лічильники тепла є, можливість вручну контролювати споживання в залежності від температури часто відсутня. При цьому, жителі квартир, не оснащених квартирними лічильниками тепла (а таких в Україні 90%), також не мають жодних стимулів і засобів для економії.

Зараз ТКЕ просто розкидають все спожите будинком тепло між квартирами за квадратними метрами, і ті хто економлять платять рівно стільки ж, скільки ті, хто нічого подібного не робить. "Хоча є дуже недорогі лічильники, які можна поставити на кожну батарею і вважати споживання тепла. Ними обладнані "хрущовки" Польщі, Чехії, навіть Росії, але у нас їх просто ... не сертифікують, думаю, зрозуміло, з яких причин", - робить висновок автор.

Нагадаємо, протягом 2016 року субсидії на оплату житлово-комунальних послуг були призначені 7 млн 677 тис. домогосподарств, з них у міських поселеннях - 5 млн 185 тис., в сільській місцевості - 2 млн 492 тис. У порівнянні з 2015 роком кількість таких домогосподарств збільшилась на 2 млн 284 тис., або на 42,4%. Нагадаємо, що за минулий рік загальна сума заборгованості населення України за оплату послуг ЖКГ збільшилася на 12,5 млрд грн, тобто більше ніж у два рази.

Опублікував: Світлана Іваненко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Огляд карти бойових дій станом на 21 квітня 2025 року - Злий Одесит

понеділок, 21 квітень 2025, 16:51

Сьогодні 21 квітня. Триває 1153 доба мужньої оборони України проти навали російських окупантів. . Які результати "перемир'я"? . Що сховано у заяві володимира путіна про Великодніє "перемир'я"? . Що зробили РОВ за час "припинення вогню"? Докладніше диві...

Великдень у Росії тепер трактують як ще один День Перемоги. Темний жрець "побєдобєсія" Гундяй вже пояснив, - Ейдман

понеділок, 21 квітень 2025, 15:47

"Наш Великдень "порохом пропах". "Побєдобєсіє" давно замінило в Росії християнство і стало державною релігією. Перед РПЦ стояло завдання якось вписати в нову язичницьку віру старі християнські свята. Рішення знайшлося. Великдень тепер трактують як ще о...