Центр столиці 100 років тому та зараз: Забута історія Києва (фото)

Що знаходилося на одній з найвідоміших вулиць міста за часів наших прадідів?

Продовжую цикл постів про старий Київ. Сьогодні - про Велику Васильківську (колишню Червоноармійську) вулицю, яка бере початок від Бесарабського ринку і тягнеться аж до метро "Либідська". Від себе додам: Перший квартал вулиці, що на фото (з 2 до 22 будинку) мав бути продовженням Хрещатику, але на початку 20 століття тодішні господарі магазинів (які були на першому поверсі кожного будинку в цьому районі Києва) не захотіли переплачувати грошову суму (не пам'ятаю точно, але вона була невеликою, десь ціна 1-2 корів на ті роки) за нові вивіски з відомою назвою "Хрещатик". Тому й лишилися на Великій Васильківській. А далі цитую В'ячеслава Назарова:

"Старый Киев. Ул.Большая Васильковская 100 лет назад и сегодня
Историческая справка:
До середины 19 века возле Бессарабской площади была городская застава, дальше пролегала песчаная дорога из Киева на Васильков, по обе стороны которой стояли одноэтажные дома, где проживали отселённые в 1830-х годах из района Новой Печерской крепости домовладельцы, в основном мелкие чиновники и отставные солдаты. Поэтому улицу назвали Большой Васильковской.
На месте сквера, расположенного возле пересечения с улицей Ивана Фёдорова была Конная площадь, на которой до 1890-х годов проходили конные ярмарки.
На Троицкой площади возле нынешнего Олимпийского стадиона с 1860 года размещался рынок. В начале 20 столетия рядом с площадью были построены Троицкая церковь (не сохранилась), Троицкий народный дом (ныне Театр Оперетты). В 1913 году на месте Троицкого рынка были построены павильоны Всероссийской промышленной выставки 1913 года.
Интенсивная застройка улицы началась со 2-й половины XIX века, когда тут появился район так называемой Новой Застройки. Его центральной улицей стала Большая Васильковская. Застройка конца 19 — начала 20 века в значительной мере сохранилась.
С 1919 г. — ул.Красноармейская. С 1997 г. вернули старое название".

Опублікував: Церковний Цинік
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Трупы, трупы, трупы наших бойцов. Они везде. Насколько достает глаз - везде мертвецы": Z-воєнкор опублікував сповідь недобитого окупанда з Вовчанська

п’ятниця, 22 листопад 2024, 7:25

Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...

Хіти тижня. Народні прикмети на 22 листопада: Цього дня не варто дарувати квіти, випивати та позичати сусідкам сьогодні не варто позичати сіль і цукор, тим більше - гроші

п’ятниця, 22 листопад 2024, 7:05

Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...