Цікаві особливості українців під час переговорів

Ми неповторні в усьому.

Фото від uainfo.org

У світовій павутині звернули увагу на те, що кожна нація специфічна в тому числі і на переговорах. Патріоти України посилаючись на Нескучные новости пропонують дізнатися якими є особливості наших вітчизняних переговірників.

Зустрічають по одягу

У людини є всього кілька секунд, щоб про неї склали першу уявлення. Причому 55% уваги привертає саме мова тіла: як людина стоїть, як тримає руки. За 30 секунд образ формується повністю, і далі ставлення співрозмовника куди складніше змінити. Тому бізнесмену важливо ретельно продумувати свою поведінку і зовнішній вигляд. Його вміння захопити ідеєю буде оцінюватися пізніше.

Згідно з моїми спостереженнями український діловий дрес-код дещо відрізняється від європейського. Бізнесмени старшого віку залишаються більш консервативними, ніж їхні іноземні партнери. Ми все ще продовжуємо ходити в строгих костюмах і наводимо занадто багато лиску перед зустріччю. Ця особливість впадає в очі, а іноді навіть виглядає комічно.

Про що говорять українці

Як показує практика, важливо не тільки познайомитися, але й постаратися відразу ж стати добрими друзями з нашими співвітчизниками, обговоривши з ним особисті або громадські теми. Причина тому - традиція наших співвітчизників вести бізнес з друзями або хорошими знайомими.

Відверто кажучи, ці факти нікого не дивують. Ще в 2016 році The Economist випустив рейтинг "Всесвітнього кумівства", де Україна посіла 5 місце. Але важливо розрізняти якісний нетворкінг, коли засновникам стартапів доводиться шукати теплі контакти на ринку, щоб залучити перших покупців, і бажання працювати тільки з близькими. За моїми спостереженнями, перших стає більше.

Прихильники загальних тем

Українці більш чутливі до обговорення національних тем, чим представники інших країн. Особливо гостро останнім часом стало питання спілкування російською мовою і згадки неоднозначних фактів з історії держави. І це правда: тепер все частіше іноземні бізнесмени наймають для переговорів перекладачів зі знанням української мови, тим самим висловлюючи свою повагу до українців. Причина тому - зародження національної гордості й самоідентифікації в суспільстві. Українці починають пишатися своїм походженням, і це не може не радувати. Якщо ще кілька років тому наші співвітчизники ототожнювали себе з вихідцями з Радянського Союзу, зараз ситуація кардинально змінилася.

Гендерні стереотипи

Серед представників українського бізнесу, як і раніше все ще мало жінок на керівних посадах. Якщо в усьому світі гендерне питання прагне до рівності, у нас його рішення рухається повільно. Проте в Україні все частіше проводяться бізнес-заходи, присвячені жінкам на керівних посадах. Крім того, якщо на зустрічі присутня жінка, українські чоловіки завжди поводяться галантно. Однак, щоб довести свій професіоналізм, жінці в Україні доводиться докласти набагато більше зусиль, і нерідко її зарплата при цьому залишається нижче, хоча ця тенденція простежується сьогодні в усьому світі.

Наше завдання - боротися з усіма стереотипами, які закріпилися за образом українця з радянських і пострадянських часів. Тільки разом своїм прикладом ми можемо довести, що Україна - це Європа. Наш менталітет, звичайно, відрізняється від інших країн, але абсолютно вписується в загальноприйняті норми етикету.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Разворот сейчас намечается не только на фронте. В российской экономике тоже", - Фурса

п’ятниця, 12 серпень 2022, 0:33

"Санкции не работают, говорили они…. Санкции не работают, говорят россияне и полезные идиоты Кремля в Европе. Но при этом, почему то, очень настойчиво требуют переговоров. Прямо из кожи вон лезут, пугают апокалипсисом, лишь бы выйти из войны, которую с...