"Скажу річ, на перший погляд, непопулярну. Але нумо мислити розумом, а не емоціями, гаразд? Сьогодні, 5 грудня, річниця підписання відомого Будапештського меморандуму 1994 року." Про це пише на своїй сторінці у Facebook заступник голови ЦВК Андрій Магера, інформують Патріоти України, продовжуючи:
На мою думку, в нас не було іншого виходу як позбутися ядерної зброї. В силу багатьох чинників.
По-перше, бажання стати без'ядерною державою було послідовною політикою української влади, починаючи із Декларації про державний суверенітет України від 16 липня 1990 року.
По-друге, на думку військових експертів (я тут не фахівець), ядерна зброя з території України була націлена на держави НАТО, й запуск ракет контролювався з Москви.
По-третє, була з цього приводу одностайна позиція всіх постійних членів Ради Безпеки ООН.
Якщо хтось вважає, що можна було цього уникнути і кинути виклик світовій спільноті, то краще вивчіть новітню історію Ірану і КНДР.
Питання в іншому. Чи могли бути в тексті підписаного меморандуму закладені більш дієві гарантії нашої незалежності і територіальної цілісності? Можливо, хоча не впевнений.
По-перше, в 1994 році ніхто не міг уявити, що в Європі 21 століття може відбутися анексія території суверенної держави.
По-друге, ніхто нашу країну не захищатиме, крім самих українців.
Сильні і боєздатні Збройні сили України це найкраща гарантія нашої незалежності. Ще Наполеон говорив: "Хто не хоче годувати власну армію, той годуватиме чужу".
Тож кожен із нас, у силу своєї спроможності, повинен допомагати волонтерам зміцнювати наших військових. Не забуваймо, що ми з вами живемо в теплих квартирах і будинках, а вони в несприятливих умовах, у дощ, сніг і холод, бережуть наш мир і спокій.
Повірте, наші Герої варті нашої з вами підтримки! І не лише моральної.
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...
У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ С...