У кузні Андрія Зубрицького з Києва кують якір для судна часів Хмельницького

Побачити його можна буде у музеї в Пирогові

У музеї в Пирогові у кузні 38-річного Андрія Зубрицького з Києва кують якір для судна часів Хмельницького. Над ним працюють 3 ковалі. Роботу сучасного коваля чоловік показав кореспонденту Gazeta.ua, інформують Патріоти України.

"Знайомі зробили реконструкцію річкового судна доби Богдана Хмельницького, - розповідає Андрій у власній кузні. Чоловік займається ковальством близько 15 років. Виготовляє інструменти для майстрів. Більшість сучасних художніх робіт він називає несмаком. - Попросили виготовити для нього правильного якоря. Робили його без використання сучасних методів. Почали позаминулого року. Працювали над ним з перервами. Втрьох кували. Робили за давніми зображеннями, які збереглися в музеї. Важить близько 15 кілограмів.

На будову самого судна пішло близько трьох років. Вже може ходити по воді. Знайомим якір обійдеться недорого, але вони завжди були в ціні. За втрату якоря раніше серйозно карали. Зараз ніхто такого вручну не робить".

Андрій Зубрицький має учня. Говорить, ковальської справи можна навчитися за кілька років. Талановитим учням може знадобитися і півроку. Киянин 25-річний Олексій Здоревський навчається 3 роки.

Фото: Тарас Подолян

"Новачок спочатку навчається кувати скоби і гвідзки. В останньому є нюанс. Необхідно зробити шляпку чітко посередині. Не один гвіздок зіпсував 3 роки тому", - говорить Олексій. Приходить до кузні по вихідним. Так відволікається від аспірантської роботи в столичному Інституті фізики.

"За кордоном звичайний невеликий молот ковальської роботи можна продати за $100. Не менше. У нас люди не цінують такі вироби. Тому подібну ціну можуть заплатити одиниці. В Україні більшість ковалів працюють зі стандартними заводськими молотами. У своїй кузні маємо лише 4 таких. Решта – власної роботи. Фабричний інструмент незручний", - пояснює Андрій.

Опублікував: Світлана Іваненко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Усування проблем швидких розробок оборонки: Експерт назвав недоліки ракети "Трембіта" та найкращий спосіб їх застосування

неділя, 23 лютий 2025, 9:32

У ракеті "Трембіта" використовуються технології часів Другої світової війни. Імпульсний реактивний двигун зараз практично не застосовується в авіації через певні обмеження, які має. Одне з них – це дуже інтенсивний звук під час роботи. В етері телемара...

Народні прикмети на 23 лютого. "Кислі дівки" заміж не підуть

неділя, 23 лютий 2025, 7:05

23 лютого (8 березня за старим стилем) вірян відзначають день пам'яті священномученика Полікарпа, єпископа Смирнського. Крім того відзначається Тиждень м'ясопусний, про Страшний суд. За юліанським календарем - день пам'яті преподобного Прохора, чудотв...