"У него действительно меняется картина мира в зависимости от того, с кем сейчас дружит", - політолог про трансформацію поглядів Порошенка на торгівлю з ОРДЛО

Віктор Небоженко прокоментував, чому президент в червні 2015 року говорив про повну блокаду ОРДЛО, а сьогодні вже називає блокаду "дестабілізуючим фактором".

Петро Порошенко. Фото:https://strana.ua/

Президент Петро Порошенко зараз набагато боязкіше відноситься до окупованих територій Донбасу, ніж раніше. Про це в коментарі InfoResist сказав директор центру соціологічних досліджень "Український барометр" Віктор Небоженко, передають Патріоти України.

Політолог прокоментував, чому президент в червні 2015 року говорив про повну блокаду ОРДЛО, а сьогодні вже називає блокаду "дестабілізуючим фактором".

"У него действительно меняется картина мира в зависимости от того, с кем он сейчас дружит. Тогда он дружил с Коломойским и в общем-то дружил с Фирташем, и Фирташу все это не нравилось то что в Донецке накрутили в районе ОРДЛО. А сейчас он дружит с Ахметовым. Я не знаю, то ли это такое танго двух олигархов, где один из них должен умереть. В переносном смысле слова, естественно. Как экономический коллапс,"- вважає він.

Небоженко зазначає, що президент набагато боязніше відноситься до окупованих територій, ніж раніше.

"Или это какая-то уже зависимость. Но факт то, что он сейчас гораздо боязней относится к оккупированным территориям, чем раньше, и это не совсем понятно. Особенно на фоне разложения минских переговоров. Об их банкротстве уже говорят и в России, и мы говорили два года назад. Поэтому не совсем понятно, почему вдруг источником патриотизма для него стала незаконная связь с Ахметовом. Я говорю незаконная, потому что это вся какая-то политическая сделка, где интересы Ахметова связаны с ОРДЛО, больше нигде," - сказав він.

"Ну не считая каких-то западных офшорных схем. И вот сейчас, как это не странно, президент вдруг понял ценность для себя как президента этой территории и все что связано с ней"- підкреслив він.

Небоженко додав, що цьому заважає, в тому числі і Коломойський.

"Вы не забывайтесь одной из фундаментальных проблем — это перестройка исполнительной власти — Кабмина. Надо понимать жесткий интерес Ахметова, ему важно иметь своих министров. Он намучался уже с министром инфраструктуры и так далее, и он хочет знать, какие министры его, какие чужие. Для этого нужно сформировать новое большинство, которое способно проголосовать"- сказав Небоженко.

"Вот и все, и для президента Порошенко и для последнего крупного легального олигарха Украины, легального, потому что все остальные либо разъехались в Швейцарию, либо сидят в Вене с браслетами, остальные просто стыдливые или занялись геополитикой", - додав він.

При цьому він зазначив, що "останній великий олігарх він зацікавлений не просто в дружбі з президентом, це не схоже на Ахметова, а в появі своїх стійких депутатських груп і своїх міністрів. Ось це потрібно обом їм якось провернути за наступні два місяці".

Небоженко також зазначає, що не тільки в олігархів є інтерес до ОРДЛО, за його словами, багато силовиків отримують свою частку від блокади.

"Там нет какого-то одного хозяина или одного проигравшего. Это очень плохо, это говорит о длительности контрабандного образа жизни, который захватил все ОРДЛО", - говорить він.

На його думку участь Семена Семенченка та Володимира Парасюка обумовлена підготовкою до дострокових виборів.

"Семенченко и Парасюк готовятся к досрочным парламентским выборам. Для этого им нужно брать какие-то аргументы, а так им нужно ходить по городам и селам и говорить. Это чистая политика. И Семенченко и Парасюк не хотят исчезнуть,"- зазначає Небоженко.

Також він додав, що величезні гроші були витрачені на Самопоміч, як виборчий проект. "І зараз природно Коломойський має право вимагати послуг".

На його думку, Порошенко розуміє, що союз з Ахметовим йому допоможе виграти в 17-му році, але не гарантує перемогу в 18-му.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Досить сприймати цю ситуацію емоційно": Генерал спрогнозував, на скільки ЗСУ вистачить допомоги від США

неділя, 5 травень 2024, 18:40

Допомоги від Сполучених Штатів Америки вистачить лише для того, щоб стабілізувати ситуацію на фронті. Цих засобів недостатньо, щоб ЗСУ опинилися на піку своїх можливостей. Про це заявив ексзаступник начальника Генерального штабу ЗСУ, генерал-лейтенант ...

Зведення на фронті станом на 4 травня 2024 року - DeepState

неділя, 5 травень 2024, 18:01

▶️ Біломосковський Сіверський та Білгородський відтинки — тривають обстріли нашого прикордоння.