Нові обмежувальні заходи передбачають заборону на закупівлю текстилю з КНДР, а також заборону на поставки в країну газових конденсатів, передають Патріоти України.
Текстильна промисловість потрапила під санкції ООН вперше. Цей захід, за словами постпреда США при ООН Ніккі Хейлі, позбавить Пхеньян доходу в 800 мільйонів доларів.
Крім того, Радбез ООН ввів обмеження на експорт до Північної Кореї продуктів нафтопереробки: до 500 тис. барелів на період з 1 жовтня по 31 грудня 2017 року і до 2 млн барелів протягом 2018 року і наступних років. Визначається також ліміт на поставки КНДР сирої нафти - її обсяги не повинні перевищувати показники за минулі 12 місяців.
З моменту прийняття документа всім державам забороняється видавати дозволи на роботу громадянам КНДР. Працюючі за кордоном громадяни КНДР, за оцінкою США, щорічно приносять Пхеньяну понад 500 мільйонів доларів.
При цьому США послабили початковий проект резолюції, щоб отримати підтримку з боку Китаю і Росії. Спочатку США підготували набір більш жорстких заходів, аж до повного нафтового ембарго і санкцій стосовно лідера КНДР Кім Чен Ина.
Це вже дев'ята резолюція з санкціями, яку одноголосно приймає Радбез ООН з 2006 року через ядерну програму КНДР. У США порахували, що з урахуванням всіх обмежень, введених попередніми резолюціями РБ ООН, тепер КНДР втратить більше 90% доходів від продажу сировини та інших товарів.
За словами постпреда Великобританії при ООН Меттью Райкрофта, з прийняттям цієї резолюції Рада безпеки ввела «найсуворіший режим санкцій, встановлений ООН в XXI столітті».
Нагадаємо, 3 вересня КНДР провела шості ядерні випробування і презентувала водневу бомбу для оснащення міжконтинентальних балістичних ракет. Трамп заявив, що США готові застосувати проти Північної Кореї навіть ядерну зброю.
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...
"Схоже, своєю заявою щодо Криму президент України послав західним лідерам сигнал, що готовий сідати і домовлятися. Путін - стоїть на своїх, давно озвучених позиціях. Чи вдасться дуету американських президентів Байдена і Трампа за допомогою певних дій і...