Володимир Путін вніс до Держдуми проект федерального закону, що дозволяє РФ використовувати ППО на кордонах Білорусі, відповідно, і поблизу України. Протокол уточнює технічні моменти в уже чинній Угоді між Росією і Білоруссю (як Союзною державою) про охорону зовнішнього кордону. Про це пише на сайті Новое время Микола Сунгуровський, передають Патріоти України, продовжуючи:
Документ одразу викликав переполох серед українців, що й зрозуміло. Маючи такого сусіда, ми змушені бути напоготові. Заради справедливості, відзначу, що Путіну і зараз ніхто не забороняє використовувати ППО на своїй території. Засоби протиповітряної оборони покликані відстежувати польоти авіації і забезпечувати недоторканність кордонів. Це зафіксовано у Військовій доктрині Російської Федерації.
В рамках ОДКБ у Росії і Білорусі є договір про спільне використання ППО. До слова, раніше подібний договір діяв у рамках СНД і поширювався, в тому числі, на Україну.
Однак, раптова поява такого, здавалося б, «непринципового документа» не може не насторожувати.
Найімовірніше, це посил для Білорусі – ще одна спроба тиску на Мінськ з метою отримати дозвіл на розміщення своїх військових баз на білоруській території. ППО – це не тільки протиракетний комплекс, але й винищувальна авіація. Путін ніби нагадує, що Росія і Білорусь – це союзники. І таким чином підштовхує Мінськ до прийняття «правильного» рішення. І якщо у Росії вийде «протиснути» це питання, тоді будуть виправдані ті побоювання, що після спільних навчань «Захід-2017» російська армія може залишитися в Білорусі.
Щодо України – це демонстрація сили. Вже почалося перекидання російських військ в сторону Білорусі. Для транспортного сполучення Росія побудувала обвідну гілку в обхід України. По ній і рухаються ешелони техніки. Кажуть, що до місця проведення навчань. Але можна припустити, що разом з перекиданням військ паралельно працює російська розвідка, завдання якої – збір чітких, оперативних даних про ситуацію на українських кордонах.
Те, що зараз робить Росія, – це шантаж. Але якщо називати речі своїми іменами, Україна зараз перебуває в кільці російської армії. З одного боку, Крим, з іншого – угруповання військ на Донбасі, Придністров'я. Тепер мова йде ще й про Білорусь. Так що будь-яке посилення військ противника змушує нас серйозно ставитися до погроз.
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...
"Схоже, своєю заявою щодо Криму президент України послав західним лідерам сигнал, що готовий сідати і домовлятися. Путін - стоїть на своїх, давно озвучених позиціях. Чи вдасться дуету американських президентів Байдена і Трампа за допомогою певних дій і...