“Спочатку в Чехії змінювала дрібні роботи – працювала прибиральницею, збирала ягоди. Вчила мову, щоб вступити в університет. Вона дуже схожа на суміш російської і української. Намагалася дивитися телевізор, побільше спілкуватися з місцевими. Якщо робила якусь помилку чи чогось не розуміла вони мене виправляли. За півроку зуміла розмовляти та розуміти інших. Закінчила державну гімназію, потім – Торгівельну академію в Празі”.
Останніх 9 років українка працює в поліції. Подалася на конкурс, як тільки отримала громадянство — це головна умова праці на державній роботі.
“Пройшла психологічні тести, фізичні нормативи та медогляд. Потім відправили на піврічне навчання. Перших три місяці вивчали усі закони, виконувалифізичні вправи і вчилися стріляти. Після успішних тестів дали документ, що маю право працювати в поліції. Але на роботу не виходила ще три місяці – проходила психологічна підготовку. Навчали, як спілкуватися і працювати із людьми”.
Оксана Странська має 12 -годинний робочий день. Дві денних і дві нічних зміни. Між ними 4 вихідних. Патрулює вулиці пішки або автомобілем. “Перших три місяці працювала під наглядом старшого колеги. Відчувала, що колектив сприймав мене насторожено. Чехи дуже недолюблюють українців. Вважають, що ми не вміємо нічого робити, лише випиваємо і влаштовуємо бардак. Таке враження склалося через заробітчан, які важко працюють на будівництвах і, щоб розслабитися, випивають. Із часом у колективі зрозуміли, що не можна рівняти усіх під одну лінію. Почали спілкуватися більш дружно”.
За доволі короткий проміжок часу противник здійснив суттєві просування, окупувавши Пантелеймонівку, Валентинівку, зайняв практично весь населений пункт Суха Балка і вже здійснює спроби штурмових дій на Романівку. Досить неприємна ситуація складається в...
"Вихід Трампа з переговорного процесу буде ще одним його пострілом у ногу. Адже буде йтися не просто про російсько-українську війну, а про здатність США впливати на ключові безпекові процеси у світі. Ця війна занадто міцно пов'язана з іншими міжнародни...