Жорстока ампутація, чи хай довге і навіть болісне лікування, що правильніше для знекровленої у боротьбі за життя але не скореної країни? Патріоти України пропонують міркування на цю тему політичного аналітика Віктора Андрусіва, котрими він поділився у соцмережах.
На свята перебував в колі близьких та рідних на Західній Україні. Розмови про Донбас відверто шокували мене. Незважаючи на те, що я міг розповісти багато чого цікавого і реального, дати людям купу нової інформації, виявилось, що ніхто цієї інформації не потребує.
Люди абсолютно сформовані у своїх висновках щодо повернення Донбасу: "залити бетоном", "встановити стіну", "хай з голоду здихають", "самі винні"...
При чому найбільше в цих твердженнях мене шокувала абсолютна переконаність в правильності позиції - щось дуже схоже на позицію людей, які з піною на губах розповідають про Хунту в Києві.
Жодної потреби в додатковій інформації, жодного сумніву і жодного бажання вести діалог формують нову проблему порядку денного: прийняття Донбасу назад.
Українська пропагандистська машина зробила дуже велику помилку в термінології "сепаратисти", під яку не просто попали бойовики, найманці, російські солдати, а й прості мешканці окупованих територій, щодо яких логічно було використовувати термін "заручники".
На жаль, тепер коли можливість припинення конфлікту і початку поступової реінтеграції стає все більш реальною (на фоні падіння нафти) виростає нова проблема: не готовність українського суспільства прийняти назад окуповані території та їх населення.
Це означає, що влада буде мати внутрішню дуже потужну опозицію крокам в цьому напрямку, і оскільки це політичне поле значне, ми побачимо там дуже багато політичних сил. Фактично, "прийняття Донбасу" може стати новим витком внутрішнього конфлікту.
Потрібно терміново міняти риторику і фокус. Потрібно говорити не тільки про війну, а й про людей, не про сепаратистів, а про українців, які мали нещастя стати заручниками окупантів.
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...
"Схоже, своєю заявою щодо Криму президент України послав західним лідерам сигнал, що готовий сідати і домовлятися. Путін - стоїть на своїх, давно озвучених позиціях. Чи вдасться дуету американських президентів Байдена і Трампа за допомогою певних дій і...