Українські трудові мігранти: де і скільки заробляють наші співвітчизники

Які ж країни пропонують найкращі умови гастарбайтерам?

Українські заробітчани отримують в США, Канаді та Німеччині в два-три рази більше,ніж в інших країнах. Найбільше заробляють будівельники і далекобійники.

Найбільшу кількість вакансій для українців пропонує Польща, відзначає контент-експерт сайту rabota.ua Тетяна Пашкіна, повідомляють Патріоти України. Через брак людей робочих спеціальностей в країні роблять ставку на українських гастарбайтерів. Польський уряд збирається залучити на роботу 1 млн заробітчан. При цьому, за офіційними даними, в Польщі вже працюють близько мільйона українців. Трудовим мігрантам обіцяють поліпшити умови праці, і видавати візи на більш тривалі терміни.

«У Польщі українці заробляють в середньому 15-20 тисяч гривень. Доглядальниці заробляють мінімальну зарплату 12 тис. гривень. Більше платять далекобійникам - 30-40 тис. грн. Пропонують вакансії по ручного розпису порцеляни і пакувальників, далекобійників, лісничих, куроловів і інших різноробочих. Багато роботи на конвеєрах і для швачок », - розповідає Тетяна Пашкіна.

До Німеччини в основному їдуть будівельники, водії, медики та підсобні робітники. При цьому зарплата стартує від 30 тис. гривень. «Наші заробітчани починають з Польщі, але після того як трохи обживуться - намагаються виїхати до Німеччини, куди їздять польські гастарбайтери», - зазначає Пашкіна.

Чекають українських гастарбайтерів і в Чехії. Країна приймає фахівців середньої і нижньої кваліфікації. Уряд Чехії 8 лютого 2017 року прийняв рішення збільшити квоту для українських гастарбайтерів в два рази. У Чехії такі ж пропозиції роботи, як і в Польщі, але середня зарплата там вище польської і становить 27 тис. грн.

В Ізраїль їдуть будівельники, покоївки та домогосподарки на зарплату 20-40 тис. гривень. У США і Канаді зарплата в два рази вища, ніж в Європі. У Штатах затребувані будівельники, водії і персонал в готелі. На заводах платять від 80 тис. гривень, будівельникам - 90 тисяч, а водіям - 124 тисячі грн. У Канаді платять на будівництвах 80 тис. грн, а далекобійникам 130 тис. грн, працівники на фермах заробляють 75 тис. гривень.

Заробітчани вже давно не звертають уваги на Росію, відзначає Пашкіна, через погіршення економіки і обвалу рубля. «Росія для заробітчан нецікава, є вакансії різноробочих, але на зарплату 7-12 тисяч гривень мало хто погоджується», - говорить вона. Якщо в РФ і трапляються високооплачувані пропозиції, то це поодинокі випадки. Наприклад, є вакансія модельєра-конструктора хутряних виробів на 70 тис. грн, а агроному на Чукотці пропонують всього 10 тис. гривень.

Судячи з відповідей на соціологічні питання, потік заробітчан в Росії продовжить падати. Так, 23% трудових мігрантів заявили, що хочуть працювати в Німеччині, 22% - в Польщі, 10% - в Італії, 9% - в США, і тільки 6% сказали, що планують працювати в Росії.

Опублікував: Світлана Іваненко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

У Києві побачили рідкісний триколісний спорткар зі США (фото)

неділя, 23 лютий 2025, 14:58

У Києві серед зими помітили триколісний кабріолет Polaris Slingshot 2016 року. Він є рідкісним не лише в Україні. Його фото опублікували на сторінці t.o.p.c.a.r.s_ua в Instagram, передають Патріоти України. Американська компанія Polaris Industries спец...

Українська співачка побачила "новий прапор" США у звіті Повітряних сил ЗСУ (фото)

неділя, 23 лютий 2025, 14:33

Українська співачка Каша Сальцова звернула увагу на розташування "Шахедів" у звіті Повітряних сил ЗСУ і побачила в цьому новий американський прапор, передають Патріоти України. Про це українська співачка, публіцистка, журналістка, письменниця, ведуча, ...