Український “Антей” встановив 41 світовий авіарекорд (відео)

Створив "велетня" колектив конструкторського бюро Олега Антонова

27 лютого 1965 року, 52 роки тому, перший випробувальний політ виконав АН-22 “Антей”. На той час це був найбільший у світі транспортний літак, нагадує milnavigator.com.ua, повідомляють Патріоти України.

Він призначений для перевезення великогабаритних вантажів загальною вагою до 80 т. Його створив колектив конструкторського бюро Олега Антонова.

Перший випробувальний політ літак виконав з аеродрому Київського авіазаводу.


При проектуванні Ан-22 конструктори передбачили можливість використання літака як пасажирського. При відповідному переобладнанні фюзеляжу літак зможе взяти на борт до 700 пасажирів. Ан-22 двічі демонстрували на міжнародних авіаційних виставках у Парижі.

Сьогодні Ан-22 – єдиний у світі літак, який може з важким вантажем сідати на ґрунтові злітно-посадочні смуги і злітати з них.

Усього “Антей” встановив 41 світовий авіаційний рекорд. Один з них – це підняття максимального вантажу 100 444,6 кг на висоту 7848 м.

12 лютого 2016 року на аеродромі “Антонов” у Гостомелі Київської області відбувся політ відремонтованого транспортного літака Ан-22.


Опублікував: Світлана Іваненко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

За останні два місяці ефективність ППО України впала до 50% і нижче, - The Telegraph

п’ятниця, 4 квітень 2025, 19:14

Країна-агресорка Росія змінила тактику використання безпілотників в атаках по Україні. Про це в п’ятницю, 4 квітня, пише The Telegraph, аналізуючи збільшення кількості російських ударів по Україні від дня початку переговорів між США та РФ 18 лютого в Е...

Сумно до сліз: У мережі порівняли Бахмут до війни і зараз (фото)

п’ятниця, 4 квітень 2025, 14:49

У мережі порівняли світлини мирного міста Бахмут з тим, як він виглядає зараз внаслідок російських обстрілів та окупації. До російського вторгнення 2022 року місто було центром соляної промисловості України та залізничним вузлом. Під час боїв за Бахмут...