В Україні кібершахраї грабують по-чорному: Як захистити свої гроші

Експерти дають кілька порад

Кількість випадків розкрадання особистих коштів українців кібершахраями в 2016 році досягло рекордного рівня - 47,48%, що на 13,14% більше, ніж у 2015 році. Тому експерти радять людям бути більш пильними і дотримуватися чотирьох простих правил, щоб захиститися від фішингових атак.

Про це заявили аналітики Kaspersky Lab, пише PaySpaceMagazine, інформують Патріоти України.

Шахраї націлені на збір конфіденційної фінансової інформації - номерів соціального страхування, логінів і паролів від систем онлайн-банкінгу або платіжних систем - отримавши які вони також отримують вільний доступ до грошей жертви.

Найчастіше жертвами зловмисників стають банки: в 25,76% випадків вони використовують підроблену банківську інформацію. У порівнянні з 2015 роком показник збільшився на 8,31%.

11,55% фішингових атак націлені на користувачів платіжних систем, а 10,14% - на онлайн-споживачів.

"Фішинг, спрямований на користувачів фінансових сервісів, є для кіберзлочинців одним з найефективніших способів вкрасти гроші. Атаки з використанням методів соціальної інженерії не вимагають від злочинця високої технічної кваліфікації і великих інвестицій. Користуючись неуважністю своїх жертв і їх технічною неписемністю, шахраї отримують доступ до персональної фінансової інформації користувачів і надалі до їхніх грошей", - зазначила старший контент-аналітик Kaspersky Lab Надія Демидова.

Зрозуміло, переважна більшість фішингових атак легко розпізнати. Але статистика говорить про те, що дуже багато людей продовжують проявляти безпечність в інтернеті, навіть коли справа стосується грошей.

Щоб уникнути кібератак експерти дають користувачам наступні поради:

1) завжди перевіряти справжність веб-сайту, на якому вони збираються вводити фінансову інформацію;

2) перевіряти, чи захищене з'єднання безпечним протоколом https;

3) не варто переходити за підозрілими посиланнями і виконувати всі вимоги, викладені в електронних листах від імені банку, якщо вони викликають у вас навіть найменшу частку сумнівів;

4) необхідно використовувати захисне рішення, що включає в себе проактивні функції розпізнавання і блокування фішингу.

Опублікував: Світлана Іваненко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Рєшала Трампа пообіцяв Путіну, що вони нагнуть Україну, а це не виходить. І тому угода ніяк не ліпиться, - Фурса

п’ятниця, 25 квітень 2025, 14:40

"Я не люблю Зеленського. Не голосував за нього. І не буду голосувати наступного разу. Тому я б дуже легко повірив, що він може зірвати перемовини. Уявимо, що треба зберігати режим тиші й мовчати. Путін мовчить. А Зеленський ні. І наче на це натякає Тра...

"Репортажі важливі, але закон дає однозначну відповідь": Журналіст назвав оптимальний сценарій дій у питанні фотографій після обстрілів

п’ятниця, 25 квітень 2025, 14:26

Український журналіст, блогер, публіцист та громадсько-політичний діяч, співзасновник партії "Демократична сокира" Віктор Трегубов прокоментував ситуацію довкола трагічних фото після масштабного удару по Києву - порадив оптимальний сценарій дій у таком...