В Україні кібершахраї грабують по-чорному: Як захистити свої гроші

Експерти дають кілька порад

Кількість випадків розкрадання особистих коштів українців кібершахраями в 2016 році досягло рекордного рівня - 47,48%, що на 13,14% більше, ніж у 2015 році. Тому експерти радять людям бути більш пильними і дотримуватися чотирьох простих правил, щоб захиститися від фішингових атак.

Про це заявили аналітики Kaspersky Lab, пише PaySpaceMagazine, інформують Патріоти України.

Шахраї націлені на збір конфіденційної фінансової інформації - номерів соціального страхування, логінів і паролів від систем онлайн-банкінгу або платіжних систем - отримавши які вони також отримують вільний доступ до грошей жертви.

Найчастіше жертвами зловмисників стають банки: в 25,76% випадків вони використовують підроблену банківську інформацію. У порівнянні з 2015 роком показник збільшився на 8,31%.

11,55% фішингових атак націлені на користувачів платіжних систем, а 10,14% - на онлайн-споживачів.

"Фішинг, спрямований на користувачів фінансових сервісів, є для кіберзлочинців одним з найефективніших способів вкрасти гроші. Атаки з використанням методів соціальної інженерії не вимагають від злочинця високої технічної кваліфікації і великих інвестицій. Користуючись неуважністю своїх жертв і їх технічною неписемністю, шахраї отримують доступ до персональної фінансової інформації користувачів і надалі до їхніх грошей", - зазначила старший контент-аналітик Kaspersky Lab Надія Демидова.

Зрозуміло, переважна більшість фішингових атак легко розпізнати. Але статистика говорить про те, що дуже багато людей продовжують проявляти безпечність в інтернеті, навіть коли справа стосується грошей.

Щоб уникнути кібератак експерти дають користувачам наступні поради:

1) завжди перевіряти справжність веб-сайту, на якому вони збираються вводити фінансову інформацію;

2) перевіряти, чи захищене з'єднання безпечним протоколом https;

3) не варто переходити за підозрілими посиланнями і виконувати всі вимоги, викладені в електронних листах від імені банку, якщо вони викликають у вас навіть найменшу частку сумнівів;

4) необхідно використовувати захисне рішення, що включає в себе проактивні функції розпізнавання і блокування фішингу.

Опублікував: Світлана Іваненко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Небезпека необережних рухів у тумані

середа, 24 квітень 2024, 21:20

Заступника Шойгу заарештували після спецоперації ГУР – ЗМІ

середа, 24 квітень 2024, 21:04

Арешт заступника очільника міноборони РФ Тимура Іванова пов'язаний із березневою спецоперацією Головного управління розвідки Міноборони України. Про це 24 квітня повідомили "Українська правда" й "Суспільне" з посиланням на джерела, передають Патріоти У...