В Україні кібершахраї грабують по-чорному: Як захистити свої гроші

Експерти дають кілька порад

Кількість випадків розкрадання особистих коштів українців кібершахраями в 2016 році досягло рекордного рівня - 47,48%, що на 13,14% більше, ніж у 2015 році. Тому експерти радять людям бути більш пильними і дотримуватися чотирьох простих правил, щоб захиститися від фішингових атак.

Про це заявили аналітики Kaspersky Lab, пише PaySpaceMagazine, інформують Патріоти України.

Шахраї націлені на збір конфіденційної фінансової інформації - номерів соціального страхування, логінів і паролів від систем онлайн-банкінгу або платіжних систем - отримавши які вони також отримують вільний доступ до грошей жертви.

Найчастіше жертвами зловмисників стають банки: в 25,76% випадків вони використовують підроблену банківську інформацію. У порівнянні з 2015 роком показник збільшився на 8,31%.

11,55% фішингових атак націлені на користувачів платіжних систем, а 10,14% - на онлайн-споживачів.

"Фішинг, спрямований на користувачів фінансових сервісів, є для кіберзлочинців одним з найефективніших способів вкрасти гроші. Атаки з використанням методів соціальної інженерії не вимагають від злочинця високої технічної кваліфікації і великих інвестицій. Користуючись неуважністю своїх жертв і їх технічною неписемністю, шахраї отримують доступ до персональної фінансової інформації користувачів і надалі до їхніх грошей", - зазначила старший контент-аналітик Kaspersky Lab Надія Демидова.

Зрозуміло, переважна більшість фішингових атак легко розпізнати. Але статистика говорить про те, що дуже багато людей продовжують проявляти безпечність в інтернеті, навіть коли справа стосується грошей.

Щоб уникнути кібератак експерти дають користувачам наступні поради:

1) завжди перевіряти справжність веб-сайту, на якому вони збираються вводити фінансову інформацію;

2) перевіряти, чи захищене з'єднання безпечним протоколом https;

3) не варто переходити за підозрілими посиланнями і виконувати всі вимоги, викладені в електронних листах від імені банку, якщо вони викликають у вас навіть найменшу частку сумнівів;

4) необхідно використовувати захисне рішення, що включає в себе проактивні функції розпізнавання і блокування фішингу.

Опублікував: Світлана Іваненко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Карта бойових дій за період 12-19 липня: росіяни прориваються в тил Покровська й обходять оборону під Костянтинівкою

субота, 19 липень 2025, 18:18

На цей час можемо констатувати, що гучно розрекламований наступ на Сумщині остаточно захлиснувся і ЗСУ поступово відкидають окупантів у напрямку кордону. А тому російське командування, щоб розосередити наші ресурси, створює нові точки загрози майже по ...

Президент не сказав ще одну правду. Для того, щоб утримати фронт, залишити безстроково в армії тих, хто вже там є – недостатньо, - експерт

субота, 19 липень 2025, 16:44

"У сварці з Гончаренком президент визнав, що ми будемо служити, поки не закінчиться війна. Здається, це вперше, коли Зеленський відверто визнав, що солдати не повернуться додому до закінчення війни", - пише експерт із ринку праці Сергій Марченко на сво...