Керівні партії в Україні використовують вуличні акції як трамплін для потрапляння у владу, а потім закидають цей механізм до наступних виборів. Таку думку висловив журналіст Юрій Бутусов у Facebook, передають Патріоти України.
"В Україні найгостріший дефіцит вуличної політики, дефіцит сенсів, які можуть об'єднати політично активну частину суспільства, дефіцит широкого громадського порядку денного, який би розставляв пріоритети. Вулична політика – це не тільки штурм, це перш за все діалог серед небайдужих, пошук однодумців, установлення контактів, налагодження взаємодії", – зазначив він.
Журналіст звернув увагу, що в Україні стежать за будь-якими акціями в центрі Києва, а їх резонансність визначають числом учасників.
"У нас заведено вважати, що акція має приносити миттєві результати. Це неправильно. Насправді у цивілізованих країнах вулична політика – це нормальна практика роботи політичних партій і громадських організацій. У нас вуличні акції завжди сприймають як щось епохальне саме через їх рідкість", – продовжив він.
На думку Бутусова, вуличні акції є найкращим способом перевірити ефективність роботи партійних організацій.
"Головний недолік вуличних акцій в Україні зараз – відсутність хорошого сценарію і прив'язки до партійної роботи. Мета акції – розширення мережі прихильників. Це механізм перевірки – а хто з прихильників по-справжньому активний, найчастіше та дієво бере участь?" – продовжив він.
Журналіст зазначив, що стосовно публічної активності і вуличних акцій у Києві найбільш помітні партія "Самопоміч" і "Національний корпус".
"Там у людей є якась мотивація до партійної роботи, інші партії, зокрема опозиційні, в якомусь летаргічному сні, з якого виходять ненадовго. Але якщо опозиційні партії ще іноді проводять вуличні акції, то партії влади вуличної політики не проводять узагалі. Керівні партії розчинилися в державному апараті і по суті структурно деградують", – підкреслив він.
Бутусов додав, що незважаючи на найгостріші процеси в країні Блоку Петра Порошенка і "Народного фронту" не видно на публічних акціях.
"Трампліни для потрапляння у владу... закинуто в кут, і вони вже не цікаві своїм творцям, які давно вирішили, як видно, будувати якісь нові бренди на наступні вибори, в наївній надії, що їм знову вдасться вскочити усім у якийсь новий прохідний список.
Вдасться далеко не всім. Майбутні парламентські вибори будуть відрізнятися ще гострішою конкуренцією, охочих потрапити у владу значно більше, ніж розміри списків", – підсумував він.
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...
Українська інтерв'юерка та блогерка Раміна Есхакзай уперше поділилася, як закрутила роман з військовим, якого нещодавно показала уперше. Так, журналістка у власному проєкті "30" поділилася, що вона познайомилася з обранцем за допомогою звичайного листу...