В Україні ускладнили правила ввезення автомобілів з литовською реєстрацією - тепер на митниці потрібно буде надати дозвіл на працевлаштування в Литві і трудовий договір, повідомляютьПатріоти України.
Такі заходи дозволять виявити фальсифікацію і з'ясувати, чи є людина справді працівником литовської фірми, розповів член правління Спілки автомобілістів України Петро Козак.
"Спочатку був запит, спрямований литовській стороні від нашого МЗС, на який була отримана відповідь, як відбувається працевлаштування в Литві від посольства України в Литві. З'ясували ситуацію з фірмами: як вони займаються видачею фейкових довіреностей з реєстрацією на себе автомобілів українським громадянам, щоб вони управляли цими автомобілями, нібито вони працюють на цій фірми", - повідомив Козак.
За його словами, МЗС, який отримав цю інформацію, передав її митниці, а на митниці з'явився лист для громадян України, що у них з собою повинен бути дозвіл на роботу в Литві, який коштує 120 євро в рік, плюс завірений на біржі праці в Литві контракт між особою, яка ввозить машину, і фірмою, якої, звичайно ж, немає, оскільки тоді доведеться платити податки державі.
Так митники отримають право не пропускати автомобіль, у разі виявлення порушень. Нові правила почали діяти з 17 травня.
Раніше для того, щоб перетнути кордон, необхідний був техпаспорт, підтвердження реєстрації, страховка і довіреність на управління транспортним засобом.
При цьому генеральний директор Всеукраїнської Асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко вважає, що все, що потрібно зробити для того, щоб припинити ввезення автомобілів без сплати податків - це відчутне зниження податків на імпортні машини.
"Тоді українці перестануть платити по 900-1400 євро "бляхобізнесменам" за організацію ввезення блях, а краще заплатять ці ж гроші в бюджет", - зазначив він.
"Поки ми податки не знизимо, то завжди у деяких людей буде спокуса сплатити 1 тис. євро "схемникам" і ввезти авто без податків", - додав Назаренко.
Відомий волонтер РФ Олександр Іванов намагається заволодіти нерухомістю в тимчасово окупованому Маріуполі й інших непідконтрольних Україні містах нібито для потреб своєї волонтерської організації. Листування, які свідчать про махінації з нерухомістю та...
"Війна в Україні — це не війна за території. Це війна за перерозподіл сфер впливу в Європі та світі, за перегляд результатів Холодної війни, за все те, що в Кремлі називають "новою архітектурою безпеки", - пише нардеп Микола Княжицький на своїй сторінц...