Вчені подолали останню перешкоду на шляху створення "свинолюдини"

​Американські і китайські вчені знайшли спосіб позбутися від ендогенних ретровірусів свиней - головної перешкоди для пересадки органів тварин людині. Для цієї мети вони використовували технологію CRISPR.

Стаття дослідників опублікована у журналі Science, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Ендогенні ретровіруси (ERV) представляють собою сліди древніх вірусних інфекцій у геномі тварин і людини. Вони можуть викликати зараження тих людей, яким у майбутньому буде проводитися трансплантація органів від спеціально вирощених свиней. Хоча фахівці у точності не знають, чи дійсно ERV становлять загрозу, вчені вважають, що необхідно знайти спосіб прибрати ендогенні віруси з ДНК тварин.

У дослідженні використовувалася лінія клітин, виділених з тканини зародків свиней. За допомогою CRISPR-системи вченим вдалося видалити гени ERV. Разом з цим біологи стимулювали ріст клітин спеціальними речовинами, домігшись виживання частини з них. Потім ядра останніх були впроваджені у яйцеклітини, яким дозволили розвинутися у ембріони, перш ніж впровадити їх у матку свині. Таким чином, вчені отримали 37 поросят без ендогенних ретровірусів.

Система CRISPR/Cas9 застосовується для зміни нуклеотидної послідовності ДНК. Cas9 є білок, що розрізає подвійний ланцюжок на певній ділянці (сайті). Це місце визначає напрямна РНК (sgРНК), яка зв'язується зі специфічним сайтом впізнавання.

Свінолюдьмі зазвичай називають химер, у яких присутні клітини свиней і людей. Химерами є будь-які організми, що складаються з генетично різнорідних клітин.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Советские праздники на войне — это хорошо. Особенно когда противник празднует с размахом и последствиями" - волонтер Донік

понеділок, 24 лютий 2020, 7:42

Советские праздники на войне — это хорошо. Особенно когда противник празднует. Особенно когда празднует с размахом и последствиями. Иногда нам даже делать ничего не нужно. Вчера укушавшись храброй воды, "асвабадители" из 2 омсбр 2 АК, как они ее называ...

На грані великої катастрофи: "Шацкие озера могут исчезнуть", - еколог

понеділок, 24 лютий 2020, 7:09

"В самом глубоком и большом озере Украины Свитязе, расположенном на Волыни, на Шацких озерах, катастрофически упал уровень воды. За год она отступила от берега примерно на 50 метров", - пише у своєму блозі Тетяна Тимочко, голова Всеукраїнської екологіч...