Вчені з університету Юти виміряли, наскільки успішно миші-самці у лабораторії відбивали напад інших самців з території, де мешкали самки, розповідають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
При цьому миші перебували у просторому вольєрі, де можна було легко втекти у разі поразки. Перед експериментом і після нього дослідники також заміряли ефективність бігу піддослідних мишей за допомогою спеціальних бігових доріжок.
В результаті виявилося, що ті миші, що захищали територію (тобто билися з іншими самцями) при бігу спалювали більше кисню, ніж менш щасливі бійці. При цьому і у тих, і у інших маса тіла була приблизно однаковою, а значить працювали більш тонкі фізіологічні особливості, ніж просто різниця у обсязі м'язів.
Люди - це теж істоти, що використовують стратегії і витривалості, і агресії, так що подібні результати дають нам зрозуміти, як подібні співвідношення формувалися у ході нашої еволюції.
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...
"Схоже, своєю заявою щодо Криму президент України послав західним лідерам сигнал, що готовий сідати і домовлятися. Путін - стоїть на своїх, давно озвучених позиціях. Чи вдасться дуету американських президентів Байдена і Трампа за допомогою певних дій і...