Вчені з університету Юти виміряли, наскільки успішно миші-самці у лабораторії відбивали напад інших самців з території, де мешкали самки, розповідають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
При цьому миші перебували у просторому вольєрі, де можна було легко втекти у разі поразки. Перед експериментом і після нього дослідники також заміряли ефективність бігу піддослідних мишей за допомогою спеціальних бігових доріжок.
В результаті виявилося, що ті миші, що захищали територію (тобто билися з іншими самцями) при бігу спалювали більше кисню, ніж менш щасливі бійці. При цьому і у тих, і у інших маса тіла була приблизно однаковою, а значить працювали більш тонкі фізіологічні особливості, ніж просто різниця у обсязі м'язів.
Люди - це теж істоти, що використовують стратегії і витривалості, і агресії, так що подібні результати дають нам зрозуміти, як подібні співвідношення формувалися у ході нашої еволюції.
24 липня за новим церковним календарем (6 серпня за старим) - день пам'яті перших канонізованих українських святих князів Бориса і Гліба, які загинули від рук свого брата. У народі день прозвали Бориса і Гліба Літніх. За старим календарним стилем - ден...
Розглянемо за звичайною схемою - склад сил і засобів противника, що діють на даному напрямку, поточна ситуацію на даний момент і можливі дії противника в майбутньому. 1. Склад сил і засобів противника. На цьому напрямку командуванням противника розгорн...