Європейські науковці вже взяли за прототип їхню ідею і з початку травня вже стартували випробування технології заморозки льодів поки що не в Арктиці, але вже у Швейцарських Альпах, з подивом передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Проте, як зазначають американські вчені, з Арктикою, звичайно, буде складніше.Тому що тут вже йде мова про захист снігового та льодяного покриву на території в кілька мільйонів квадратних кілометрів.
Стівен Деш – один з керівників проекту, пропонує використовувати систему водяних насосів, які будуть викачувати воду з-під льоду і розпорошувати її над поверхнею. Таким чином шапка весь час буде приростати крижаним покривом зверху, що дозволить зміцнити її.
За підрахунками Деша, 10 млн насосів, що живляться енергією вітру, зможуть дати приріст арктичної полярної шапки приблизно на 1 м за рік. На його думку, цього буде достатньо для того, щоб загальна площа арктичних льодів перестала скорочуватися. За 10 років такої інтенсивної роботи насосів, площа шапки і товщина її льодів можуть повернутися до показників 1990-х.
Вартість проекту оцінюють в 500 мільярдів доларів, але підтримки команда вчених досі не отримала.
Проте інші метеорологи та вчені заявили, що точка неповернення вже пройдена, і проста відмова від спалювання викопних видів палива не дозволить зупинити ту катастрофу, яка невблаганно насувається разом із таненням крижаних шапок.
Втім, це не завадило проекту все ж зрушити з мертвої точки. Група європейських учених використовує варіацію ідеї своїх американських колег. На початку травня стартували випробування технології заморозки льодів. Правда, вони здійснюються не в Арктиці, а в Швейцарських Альпах. Якщо технологія виявиться ефективною, шанси на арктичний проект можуть серйозно зрости.
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...
У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ С...