Ці речовини є солями хлорної кислоти і отруйні для живих істот. Результати цього дослідження опубліковані в журналі Scientific Reports, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Біологи з’ясували, як впливають перхлорати в концентраціях, характерних для марсіанського грунту, на бактерію Bacillus subtilis, яка часто зустрічається на космічних апаратах і служить джерелом біологічного забруднення.
Вчені виявили, що в поєднанні з ультрафіолетовим випромінюванням токсичність сполук збільшується і робить їх смертоносними для мікроорганізмів. Bacillus subtilis гине за кілька хвилин.
При цьому, за словами фахівців, на поверхні Марса є ще оксиди заліза і перекис водню, які посилюють вплив перхлоратів, прискорюючи смерть бактерій в 10,8 рази.
14 травня за новим стилем (27 травня за старим) вшановують пам'ять мученика Ісидора, святого Леонтія Єрусалимського і преподобного Серапіона Синдоніта. За юліанським календарем сьогодні вшановують старозавітного пророка Єремію, нагадують Патріоти Украї...
1. Вороже командування продовжує процес підготовки та оснащення своїх штурмових підрозділів, насамперед щодо їх адаптації до мінливих умов ведення бойових дій у тактичній зоні. . Зокрема, противник активно оснащує свої штурмові (передові) підрозділи л...