Вчені заявили, що отруйний марсіанський грунт унеможливлює появу життя

Науковці з Единбурзького університету в Шотландії вияснили, що Марс непридатний для існування мікроорганізмів, адже на його поверхні є хімічні сполуки перхлорати.

Ці речовини є солями хлорної кислоти і отруйні для живих істот. Результати цього дослідження опубліковані в журналі Scientific Reports, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Біологи з’ясували, як впливають перхлорати в концентраціях, характерних для марсіанського грунту, на бактерію Bacillus subtilis, яка часто зустрічається на космічних апаратах і служить джерелом біологічного забруднення.

Вчені виявили, що в поєднанні з ультрафіолетовим випромінюванням токсичність сполук збільшується і робить їх смертоносними для мікроорганізмів. Bacillus subtilis гине за кілька хвилин.

При цьому, за словами фахівців, на поверхні Марса є ще оксиди заліза і перекис водню, які посилюють вплив перхлоратів, прискорюючи смерть бактерій в 10,8 рази.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

«Караоке на дивані»: Відомий продюсер відновлює свій колись популярний проект

понеділок, 30 березень 2020, 22:53

Дев'ятнадцять років тому шоу мало великий успіх... "Уже 1 апреля стартует его проект «Караоке на диване», который продлится до конца карантина. Видео длиной в минуту может присылать каждый, кто обладает слухом и голосом. Единственное условие — сидеть п...

COVID-19: У США офіційно дозволили лікувати коронавірус препаратами проти малярії

понеділок, 30 березень 2020, 22:37

Уточнюється, що гідроксихлорохінсульфат та хлорохінфосфат мають застосовуватися з метою лікування COVID-19 тільки за вказівкою лікарів у випадках, якщо це доречно. «Управління з нагляду за якістю харчових продуктів та лікарських засобів (FDA) видало Уп...