Ці речовини є солями хлорної кислоти і отруйні для живих істот. Результати цього дослідження опубліковані в журналі Scientific Reports, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Біологи з’ясували, як впливають перхлорати в концентраціях, характерних для марсіанського грунту, на бактерію Bacillus subtilis, яка часто зустрічається на космічних апаратах і служить джерелом біологічного забруднення.
Вчені виявили, що в поєднанні з ультрафіолетовим випромінюванням токсичність сполук збільшується і робить їх смертоносними для мікроорганізмів. Bacillus subtilis гине за кілька хвилин.
При цьому, за словами фахівців, на поверхні Марса є ще оксиди заліза і перекис водню, які посилюють вплив перхлоратів, прискорюючи смерть бактерій в 10,8 рази.
"Однією з з найстрашніших сторінок російсько-української війни, яку ще треба буде написати - стане оповідь про загибель Маріуполя. Доки він під окупацією - складно навіть встановити, на десятки чи на сотні тисяч жертв іде лік. Але українська держава ци...
Аеророзвідники 425-го окремого штурмового полку ЗСУ вступили в ближній бій із російською диверсійно-розвідувальною групою, яка проникла в український тил на Покровському напрямку. Метою диверсантів було знищення операторів БПЛА, зазначають Патріоти Укр...