Ці речовини є солями хлорної кислоти і отруйні для живих істот. Результати цього дослідження опубліковані в журналі Scientific Reports, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Біологи з’ясували, як впливають перхлорати в концентраціях, характерних для марсіанського грунту, на бактерію Bacillus subtilis, яка часто зустрічається на космічних апаратах і служить джерелом біологічного забруднення.
Вчені виявили, що в поєднанні з ультрафіолетовим випромінюванням токсичність сполук збільшується і робить їх смертоносними для мікроорганізмів. Bacillus subtilis гине за кілька хвилин.
При цьому, за словами фахівців, на поверхні Марса є ще оксиди заліза і перекис водню, які посилюють вплив перхлоратів, прискорюючи смерть бактерій в 10,8 рази.
"Заява Путіна – вимушений крок, бо Захід не продемонстрував очікуваної Кремлем реакції. Захід не зрозумів дуже товстого «натяку» - довелось роз’яснювати особисто. Путін пів доби чекав на прояви паніки, на чергу дзвінків з усіх столиць НАТО, може навіть...
Православне свято 23 листопада за новим календарем (6 грудня за старим) - день пам'яті святителя Амфілохія. Також сьогодні поминають усіх, в Україні голодом заморенних. За юліанським календарем - день пам'яті апостолів від 70-ти - Іродіона, Ераста, Олі...