Ці речовини є солями хлорної кислоти і отруйні для живих істот. Результати цього дослідження опубліковані в журналі Scientific Reports, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Біологи з’ясували, як впливають перхлорати в концентраціях, характерних для марсіанського грунту, на бактерію Bacillus subtilis, яка часто зустрічається на космічних апаратах і служить джерелом біологічного забруднення.
Вчені виявили, що в поєднанні з ультрафіолетовим випромінюванням токсичність сполук збільшується і робить їх смертоносними для мікроорганізмів. Bacillus subtilis гине за кілька хвилин.
При цьому, за словами фахівців, на поверхні Марса є ще оксиди заліза і перекис водню, які посилюють вплив перхлоратів, прискорюючи смерть бактерій в 10,8 рази.
У мережі почала розгоратися активна дискусія під вечірнім дописом нардепа Олексія Гончаренка. Зокрема, гострі коментарі з’явилися від одеського ресторатора Савелія Лібкіна та волонтера Сергія Стерненка, передають Патріоти України. Гончаренко, зокрема, ...
Британський військовий експерт Майкл Кларк розповів, що чекає на Україну, якщо Київ відмовляється віддати Крим і продовжить воювати без допомоги США, лише з Європою. Про найбільш ймовірний сценарій війни в наступні місяці та роки Кларк розповів для Sky...