Вчені з'ясували, які істоти виживуть за будь-якої планетарної катастрофи (фото, відео)

​Останньою живою істотою на планеті стануть тихоходи – мікроскопічні восьминогі тварини, яких ще називають "водяними ведмедями".

Саме вони, на думку вчених, будуть останньою формою життя на Землі, яка виживе, поки сонце не загине. До такого висновку дійшли вчені Оксфордського університету, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Іndependent".

Попри різноманітні катаклізми, які можуть покласти край нашим видам - наприклад, великий астероїдний удар чи вибух зірки - цього не буде достатньо, щоб повністю викорінити все життя на Землі.

"На наш подив ми з'ясували, що хоч такі катаклізми, як наднова або падіння величезного астероїда можуть бути катастрофічними для людей, тихоходи не постраждають", - заявив доктор Девід Слоан з Оксфордського університету.

Тихоходи — тип двобічно-симетричних тварин. Всесвітньо поширені мікроскопічні мешканці вологих біотопів суходолу, прісних та морських водойм. Вони мають малосегментне тіло з нечітко відокремленою головою, яке несе чотири пари непочленованих ніг. В Україні живе 70 видів і підвидів.

Здатні витримувати тривале (протягом кількох років) висихання: висушені тихоходи короткий час можуть витримувати температури від -271 °C до +150 °C. Здатні виживати в безповітряному просторі й переносити опромінення радіацією в тисячу разів більше ніж людина (570000 рентген). У стані анабіозу можуть перебувати досить довгий час — 120 років.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"За допомогою F-16 можемо виконати зачистку території": Експерт спрогнозував, коли ЗСУ звільнить всі українські терени

середа, 31 травень 2023, 0:55

Американський генерал Марк Міллі переконаний, що деокупація всіх територій України - не найближча перспектива. Військовий експерт полковник запасу Роман Світан оцінив достовірність такого прогнозу, передають Патріоти України. "Якщо ближньою перспективо...

"Не надо говорить о загадочной русской душе. Надо говорить о вреде неумеренного потребления алкоголя", - блогер

середа, 31 травень 2023, 0:15

"Конечно, ещё была отрицательная селекция — особенно в сталинское время. Ибо убивали лучших. Но эта селекция именно в мордоре наложилась и на другой фактор — чисто медицинско-бытовой", - пише економіст та блогер Олександр Кірш на своїй сторінці у соцме...