Весілля легендарного українця: Архівне фото 1946 року та цікава біографія

Громадський діяч та воїн Богдан Панчук жив у Канаді.

Весілля Богдана Панчука і Ганни Чернявської в Лондоні, 1946 рік. Українці, які воювали у 2-й світовій в канадській армії. Світлину опублікував у "Фейсбуці" Олександр Алваєв.

Панчук Богдан [Gordon Bohdan Panchuk] – педагог, громадський діяч; народився 8 лютого 1915 р. в с. Мічам (провінція Саскачеван, Канада); помер 20 червня 1987 р. в Монреалі (провінція Квебек, Канада); похований на цвинтарі ім. Св. Володимира в м. Оквілл (провінція Онтаріо, Канада).

Ходив до шкіл в Мічамі і в Саскатуні та, в 1934-35 рр. до педагогічної школи в Саскатуні. Там приєднався до Української Греко-Православної Церкви Канади і став активним членом Союзу Української Молоді Канади (складової частини Союзу Українців Самостійників у Канаді). З 1935 до 1939 р. вчителював в с. Йеллоу Крік, Саскачеван. У 1939 р. почав навчання в Саскачеванському Університеті.

У 1940 р., після початку Другої світової війни, вступив до Військово-повітряних сил Канади (ВПСК) і пройшов підготовку в галузі радіозв’язку. Наприкінці 1941 р. призначений на службу з канадськими силами, розміщеними в Європі. Спочатку перебував у Північній Ірландії, а відтак стаціонований біля с. Диґбі, Лінкольншир, Англія. У серпні 1942 р. приділений до розвідкової служби ВПСК. Був одним із організаторів і постійним головою Союзу Українських Канадійських Вояків, що діяв у Сполученому Королівстві із січня 1943 р. до січня 1946 р. У 1943 р. був обраний також головою Українського товариського клубу в Манчестері.

6 червня 1944 р. брав участь у висадці союзних військ у Нормандії, і відтак протягом двох років служив у Франції, Бельгії, Нідерландах і Німеччині, часто відвідуючи Сполучене Королівство у вільному часі. Після закінчення війни в Європі в травні 1945 р. став одним із головних організаторів допомоги українським переміщеним особам і біженцям в Європі та заходів проти їх примусової репатріації до СРСР. Був співзасновником Центрального Українського Допомогового Бюро (ЦУДБ) у Лондоні і став його першим директором. У другій половині 1945 р. допоміг у створенні Союзу Українських Вояків у Польських Збройних Силах, на основі якого в січні 1946 р. оформився Союз Українців у Великій Британії (СУБ). У травні 1946 р. повернувся в Канаду і був звільнений з військової служби. У жовтні 1946 р. знову прибув до Лондона, на чолі Канадської місії допомоги українським жертвам війни, яка діяла до липня 1947 р. Їздив багато по континентальній Європі і відвідував табори для переміщених осіб. Повторно став директором ЦУДБ і перебував на цій посаді до грудня 1947 р., після чого подав у відставку.

З березня 1948 р. до березня 1949 р. був головою СУБ. Був членом Церковної Ради Української Автокефальної Православної Церкви у Великій Британії (1948 р.), Комісії Допомоги Українському Студентству у Великій Британії (1948-1949 рр.) та організаційного комітету створення Союзу Українців бувших Вояків у Великій Британії. Був також активним прихильником Української Національної Ради. Внаслідок поділу, який утворився під час річних загальних зборів СУБ у березні 1949 р. на тлі партійно-політичних розбіжностей, був головним співзасновником нової організації – Українського Бюро (на основі якого постало Об’єднання Українців у Великій Британії). У серпні 1950 р. був назначений європейським представником Комітету Українців Канади, а в березні 1951 р. – представником Злученого Українського Американського Допомогового Комітету. У червні 1952 р. повернувся в Канаду.

У 1952-1955 рр. очолював українську редакцію Міжнародної служби Канадської Телерадіомовної Корпорації. З 1955 до 1980 року вчителював у середній школі у Монреалі. Здобув диплом бакалавра в Університеті ім. Сера Джорджа Вільямза (1956 р.) та диплом магістра в Монреальському університеті (1961 р.). Після виходу на пенсію був ректором Інституту св. Петра Могили в Саскатуні. У роках після остаточного повернення зі Сполученого Королівства в Канаду був також активним діячем Української Греко-Православної Церкви Канади (нині Української Православної Церкви Канади) та різних українських організацій, в тому числі Союзу Українських Канадійських Ветеранів, Українського Музею в Оттаві та Канадської Фундації Українських Студій. За заслуги під час Другої світової війни отримав декілька державних відзнак, у тому числі був нагороджений кавалером Ордена Британської імперії (MBE). У 1983 р. були опубліковані його спогади – «Heroes of Their Day: The Reminiscences of Bohdan Panchuk».

Опублікував: Церковний Цинік
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Ми не забули ані про нього, ані про його колег": У Третій штурмовій порадили, де ще треба шукати російських агентів

субота, 18 січень 2025, 21:52

Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...

"Яка реакція батюшок? Жодної!": Через обстріл росіян пошкоджено собор УПЦ МП в Запоріжжі (фото)

субота, 18 січень 2025, 21:33

У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ С...