Вічна пам'ять: У Дніпрі поховали бійців, імена яких встановлено за допомогою ДНК

​Всі троє чоловіків служили в Національній гвардії і загинули в 2014 році.

Фото: Труни з загиблими військовими Дмитром Карбаном і Андрієм Величко

У Дніпрі, на Краснопільському кладовищі, вшанували пам’ять трьох загиблих бійців АТО, особи яких нещодавно встановили за допомогою ДНК-експертизи. Про це повідомили у прес-службі Дніпропетровської ОДА, передають Патріоти України.

Віддати шану солдатам прийшли їхні рідні та бойові побратими. "З початку проведення АТО на Краснопільському кладовищі знайшли спокій 293 тимчасово невстановлених захисників України, з них уже ідентифікували майже 180 осіб. Нещодавно за допомогою ДНК-експертизи встановили імена ще трьох бійців, які тут були поховані в 2014 році як невідомі солдати", - розповіла начальник управління взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Дніпропетровської ОДА Ірина Федорчук.

Всі троє чоловіків служили в Національній гвардії. Вони захищали Україну на Донбасі та загинули у період найзапекліших боїв – у серпні 2014 року."Ми з 2014 року шукаємо тіла загиблих бійців. Працювати доволі складно, оскільки доводиться заходити на нейтральну територію і там збирати полеглих. АТОшників Карбана та Дятлова знайшли одразу після загибелі. Андрія Величка – тільки у 2015. Це дуже велика подія. Тимчасово невідомі бійці нарешті повернуться додому", - розповів керівник пошукової групи Національного військового історичного музею Павло Нетьосов.

Заступник командира роти батальйону "Донбас" Тимур Книш розповів, що він ділив із загиблими і їжу, й боєприпаси. "Ця невідомість, те, що хлопці були невстановлені, висіла на мені тягарем. Все ж таки, я хоч і колишній, але їх командир. І те, що їх ідентифікували – це дуже добре.

Ми цьому раді і вдячні всім, хто це зробив і сприяв цьому", - сказав Книш. Тіло Дмитра Карбана рідні перепоховають у місті Часів Яр Донецької області, Андрія Величка відвезуть до Києва. А ось родичі Сергія Дятлова вирішили залишити його на Алеї героїв АТО на Краснопільському кладовищі у Дніпрі. Тепер у нього на хресті замість таблички з номером нарешті з’явилось ім’я.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 19 липня. Чому українці здавна вважали пити на Мокрину за великий гріх

субота, 19 липень 2025, 7:05

19 липня за новим церковним календарем (1 серпня за старим) - день пам'яті преподобної Макрини, сестри святителів Григорія Нісського і Василя Великого. 19 липня за старим календарним стилем - день пам'яті преподобного Сисоя Великого. Макрина жила в IV ...

"Готуємося до оборони міста Дніпра": Командирка медслужби "Вовків да Вінчі" Михайлова поділилась невеселим прогнозом

п’ятниця, 18 липень 2025, 22:59

Українська парамедикиня, командирка медичної служби "Ульф" батальйону "Вовки Да Вінчі" Аліна Михайлова вважає, що росіяни продовжать наступ на Дніпропетровську область та прагнутимуть подальшої окупації регіону. Про це вона розповіла в інтерв’ю проєкту...