Дуже важливо, що деокупація півострова залишається на порядку денному Європейського союзу, що чітко зазначено: ЄС не визнає цієї окупації і вважає її незаконною. Це постулати, які повинні стати дорожньою картою для всіх представників виконавчої влади Євросоюзу, повідомляють Патріоти України з посиланням на авторську колонку Володимира Огризка у «Новом времени».
Резолюція Європарламенту, що пов'язує зняття санкцій щодо Росії з поверненням Криму Україні, має велике значення, оскільки посилює наші позиції і дає чіткий сигнал усьому європейському співтовариству: точка зору ЄС не змінилася.
Завдяки цим чітким і однозначним формулюванням, думаю, мало хто в Єврокомісії ризикне порушити питання зменшення інтенсивності санкцій щодо Криму чи, тим більше, їх зняття. Навпаки, резолюція може стати приводом для посилення санкцій, оскільки ситуація з дотриманням прав людини в Криму залишається жахливою.
Тому даний документ – величезний політичний позитив. Єдиний момент, який мене в ньому розчарував, це заклик до Росії розпочати з Україною переговори про деокупацію. Мені цей заклик здається дуже наївним. Не думаю, що таку заяву можна сприймати всерйоз: не для того Російська Федерація захопила Крим, щоб його віддавати.
Вважаю, потрібно продовжувати лінію на посилення санкцій проти Росії. Для цього формат Женева+ повинен включати в себе не тільки підписантів Будапештського меморандуму, але і Європейський союз як інституцію, а також усіх, хто готовий допомогти Україні в якнайшвидшій деокупації захопленого Криму.
Сьогоднішня резолюція повинна стати першим документом, присвяченим цій темі, а за нею повинні слідувати інші – з жорсткішими формулюваннями щодо посилення тиску на РФ.
На жаль, усі формати, в яких присутня Росія, насправді є для неї лише ширмою, які дозволяють їй не розв'язувати проблеми, а продовжувати загострювати ситуацію. Тож будь-які дискусії з РФ здаються мені контрпродуктивними. Вважаю, було б значно краще, якби Захід сформував певний каталог вимог і чітко дав зрозуміти Росії, чим для неї обернеться їх невиконання. Ось це було б дійсно ефективно.
"Війна в Україні — це не війна за території. Це війна за перерозподіл сфер впливу в Європі та світі, за перегляд результатів Холодної війни, за все те, що в Кремлі називають "новою архітектурою безпеки", - пише нардеп Микола Княжицький на своїй сторінц...
4 квітня за новим стилем (17 квітня за старим) - день пам'яті преподобного Іосифа Писавця, преподобного Іосифа Багатохворобливого Києво-Печерського, ікони Божої Матері "Геронтисса", однієї з найбільш шанованих ікон Богородиці на Афоні. Ікона "Стариця" ...