Війна на Донбасі та новий президент Франції: Чи варто очікувати сюрпризів? - Арестович

На думку аналітика, політика у Європі щодо Донбасу радикально не зміниться. Ні у Франції, ні в Німеччині немає такої політичної культури, яка дозволяє радикально міняти точку зору.

Олексій Арестович. Фото:uapress.info

Позиція Франції та Німеччини щодо війни на Донбасі не піддасться радикальним змінам після зміни влади в цих країнах. Таку думку Обозревателю висловив аналітик Олексій Арестович, зазначають Патріоти України.

"Я вас запевняю: політика щодо Донбасу радикально не зміниться. Ні у Франції, ні в Німеччині немає такої політичної культури, яка дозволяє радикально міняти точку зору. США - це та країна, де можна радикально міняти точку зору, що Трамп і зробив. Але ви бачите, з якими проблемами і скрипом йому це вдається", - сказав він.

"Чи це означає, що Європа продовжить свою стару добру пісню про дотримання Мінських угод?" - запитали в експерта. "Так. При будь-якому новому керівництві очікувати сюрпризів там не треба, сюрпризи треба очікувати хіба що з боку Москви. А так буде те ж саме - з більшим чи меншим ступенем залученості, з більшим чи меншим ступенем риторики. Але політична логіка буде та ж, тому що основна ставка Європи - на стабільність. З її політичного поля давно викинуті ті, хто можуть діяти радикально", - переконаний Арестович.

Експерт також спробував висловити прогнози щодо дії Кремля в подібній ситуації. "Вони проведуть переговори з європейцями, з'ясують окремі нюанси і акценти, і після цього приймуть план. Але він буде невеликий, не стратегічний", - відповів аналітик.

Він запевнив, що "їхні цілі залишаються незмінними: залежність України від Росії, недопущення її в ЄС і НАТО". Але в Кремлі "воліють планувати і діяти на невеликі терміни - до місяця. Тому що сильно змінюється кон'юнктура в світі - в Україні, в Росії, в Європі, на Донбасі", - додав Арестович.

Він також вказав на проблему, з якою зіткнувся Кремль в ситуації наявності "занадто багатьох криз, що відбуваються одночасно". "Російська централізація має дуже суттєву перевагу, коли треба вирішувати завдання по одному об'єкту, але коли таких об'єктів стає кілька - Європа, Україна, КНДР, Сирія - вони просто не встигають приймати рішення. Один центр прийняття рішень не встигає обробляти інформацію і вчасно реагувати" , - констатував аналітик.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 25 квітня: Що потрібно зробити для гарного самопочуття, а чого уникати у Марків день

п’ятниця, 25 квітень 2025, 7:05

Народне свято 25 квітня відоме під назвами, Марк ключник, Василь-парильник. 25 квітня за новим стилем (8 травня за старим) вшановують пам'ять одного з апостолів євангеліста Марка. За юліанським календарем сьогодні вшановують преподобного Василя Сповідн...

Під час візиту світових лідерів на похорон Папи Франциска: Україна запропонувала провести в Римі саміт - джерела

четвер, 24 квітень 2025, 22:50

Україна звернулась до Італії та інших європейських партнерів з проханням організувати в Римі розширений саміт щодо війни Росії проти України, коли світові лідери прибудуть на похорон Папи Римського Франциска. Про це повідомляє La Reppublica в четвер, 2...