Вступив в силу закон про квоти на українські пісні в радіоефірі

Зокрема, документ передбачає введення норми, згідно з якою частка пісень державною мовою має становити не менше 35% від загального часу звучання пісень, які розповсюджуються на протязі доби

Закон, який зобов'язує радіостанції транслювати в ефірі не менше 35% україномовних творів, вступив в силу.

Зокрема, документ передбачає введення норми, згідно з якою частка пісень державною мовою має становити не менше 35% від загального часу звучання пісень, які розповсюджуються на протязі доби, а також протягом часових проміжків з 7:00 до 14:00 та з 15:00 до 22:00.

Крім того, визначено, що при здійсненні радіомовлення телерадіоорганізації, які розповсюджують музичні твори, серед яких пісні на офіційних мовах Європейського Союзу відповідно до умов ліцензії складають не менше 60% загального обсягу пісень, поширених протягом доби, в тому числі не менше 60% від загального обсягу пісень, поширених в кожному проміжку часу з 7:00 до 14:00 і з 15:00 до 22:00, повинні забезпечувати частку пісень державною мовою не менше 25%.

Також телерадіоорганізації при здійсненні радіомовлення зобов'язані забезпечувати не менше 60% добового обсягу ведення передач, в тому числі інформаційно-аналітичних блоків, розважальних передач (дикторами, ведучими радіопередач) державною мовою.

За невиконання норми передбачається штраф в розмірі 5% від загальної суми ліцензійного збору ліцензії.

Контроль за виконанням радіостанціями даних вимог покладено на Національний комітет з питань телебачення і радіомовлення.

Згідно з прикінцевими положеннями, протягом першого року з моменту вступу в силу закону квота становитиме 25%, протягом другого - 30% і з третього - 35%.

Також протягом першого року з моменту вступу в силу закону мінімальна частка ведення передач державною мовою має становити не менше 50%, протягом другого - не менше 55%, а починаючи з третього року - не менше 60%.

Закон був ухвалений Верховною Радою 16 червня, підписаний президентом 7 липня, опублікований в офіційній парламентській газеті "Голос України" 8 липня і вступив силу через 4 місяці після опублікування, тобто 8 листопада.

Опублікував: Михайло Векленко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Чапаєвськ знову потерпає від жахливого нальоту дронів: У Самарській області горить завод, що виробляє вибухівку для російської армії (відео)

субота, 5 квітень 2025, 7:24

У місті Чапаєвськ Самарської області РФ безпілотники атакували завод з виробництва вибухівки. Про це у ніч проти суботи, 5 квітня, повідомили російські Telegram-канали, зазначають Патріоти України. "Чапаєвськ Самарської області був атакований БПЛА. Мет...

Народні прикмети на 5 квітня. Що українці традиційно робили цього дня для сімейного щастя

субота, 5 квітень 2025, 7:05

Народне свято 5 квітня відоме під назвами Федулів день, Федул-вітреник, Федора-вітрениця. 5 квітня за новим стилем (18 квітня за старим) віряни традиційно вшановують пам'ять читця Феодула, преподобного Марка Афінського і святої Феодори Солунської. За с...