За останні півроку українська дипломатія "стала жорсткою, наростила м'язи" і навчилася говорити "ні" європейським політикам, з якими веде переговори з врегулювання військового конфлікту. Таку думку в коментарі сайту Гордон висловив український політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко, інформують Патріоти України.
"Розмови про те, що Європа "нагинає" Україну у виконанні Мінських угод, я чую вже два роки. Може, Європа і нагинає Україну, але поки що не нагнула. Більш того, за останні півроку позиція української дипломатії стала жорсткішою, ми стали говорити європейцям "ні", хоча ще в минулому році на таке не наважувалися. Ми зрозуміли: не можна бути іграшкою в чужих руках, треба жорстко відстоювати свої інтереси", - заявив Фесенко.
Політичний аналітик зазначив, що візит в Україну глав МЗС Франції і Німеччини Жана-Марка Еро і Франка-Вальтера Штайнмаєра з вимогою прийняти закони про так званий особливий статус Донбасу, а також про вибори на цій території - ніщо інше, як спроба конкретних європейських політиків вирішити "свій інтерес".
"Європа - це дуже різні політики, а не тільки Еро і Штайнмаєр. У глав МЗС Франції і Німеччини взагалі свій політичний інтерес, вони хочуть швидше закрити українське питання і подати це як власний успіх: ось, мовляв, які ми класні миротворці, можемо на Нобелівську премію миру претендувати.
У 2017 році у Франції будуть вибори президента, в Німеччині - у Бундестаг, саме тому Еро і Штайнмаєр поспішають, хочуть використовувати закриття українського питання як аргумент власної політичної спроможності. Це їх інтерес, але у нас свій.
За моєю інформацією , і Порошенко, і українські парламентарії дали зрозуміти главам МЗС Франції і Німеччини: ваш сценарій не працездатний. Крім того, найвпливовіший європейський політик Ангела Меркель нещодавно сказала: "Переговорів про Україну без України не буде", - підкреслив Фесенко.
Політолог переконаний, що більше ніяких односторонніх поступок з боку України у виконанні Мінських угод не буде.
"Справа не тільки в тому, що Україна наростила дипломатичні м'язи. По-перше, ми тепер діємо більш реалістично, накопичили важкий досвід, переконалися, що не завжди наші західні партнери виконують взяті на себе гарантії, наприклад, за Будапештським меморандумом.
Так що ніяких односторонніх поступок з боку України у виконанні Мінських угод більше не буде. По-друге, обидві сторони конфлікту - Україна і Росія - бачать, що зараз перехідна ситуація. 8 листопада в США пройдуть вибори, в січні 2017 року там новий президент. Тоді навіщо поспішати в підписанні якихось угод, раптом ситуація зміниться?" - пояснив Фесенко.
Глава Центру прикладних політичних досліджень наполягає, що альтернативи Мінським угоди поки немає, і що "іноді треба вибирати менше зло".
"Йде складна дипломатична війна, будь-яка помилка буде мати серйозні наслідки. Прості українці не розрізняють нюансів, але мене дивують політики, журналісти, експерти, які виступають за відмову від Мінських угод. Але саме це вигідно в першу чергу Росії.
Не виходити з мінських переговорів, використовувати весь дипломатичний інструментарій, але при цьому не йти ні на які принципові поступки, які суперечать інтересам України, - це зараз найоптимальніша, на мій погляд, політична лінія. Одностороння відмова від Мінських угод нічого не принесе Україні, крім проблем.
Це тут же використають Кремль і проросійські політики в Європі, щоб вимагати зняття санкцій з Росії. Пропозиція відмовитися від Мінських угод - емоційно дуже красива, але що далі, які наслідки? Іноді треба вибирати менше зло. Сьогодні це продовження переговорів в рамках "Мінська", нехай і без конкретних результатів. Але краще переговори, ніж війна", - підсумував Фесенко.
Як відомо, 14 вересня з офіційним робочим візитом в Україну приїхали глава МЗС Франції Жан-Марк Еро і глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр. Європейські дипломати зустрілися з президентом України, прем'єр-міністром і народними депутатами, а також відвідали Слов'янськ і Краматорськ.
Під час зустрічі з прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом Еро заявив, що Верховна Рада України повинна розглянути і прийняти закони про так званий особливий статус Донбасу ( "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей"), а також про вибори на цій території.
Проведення виборів на Донбасі передбачено Мінськими угодами. Однак їх проведенню повинно передувати повне припинення вогню, відведення техніки, а також звільнення заручників і відновлення контролю над лінією державного кордону. Жодна з цих вимог не виконана, наголосила українська сторона закордонним головам МЗС.
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...