Виклики, ризики й плачевні наслідки виходу Британії з ЄС

Які країни постраждають найбільше?

Джерело: UAINFO

″Хотів би розпочати з тривалістю Brexit`у. За Лісабонським договором вихід країни зі складу ЄС може забрати до двох років. Я не думаю, що це розтягнеться аж на два роки, але я сумніваюсь, що це вирішиться дуже швидко. Чому це не буде швидко вирішено? Якщо британський уряд визначиться зі своєю позицією, яка полягає в тому, що Британія повністю виходить і не буде залишатись частиною спільного ринку ЄС, то між європейськими країнами поки нема такої єдиної правомірної позиції. До того ж цього року вибори у Франції і Німеччині. Вони скоріш за все ускладнять швидке рішення консенсусу в ЄС щодо Британії″, пише Євген Ярошенко, передають Патріоти України, і продовжує:

″Для ЄС це матиме кілька серйозних проблем. По-перше, ЄС втратить країну ― другу економіку Європи за обсягом ВВП ― і важливого фінансового донора. За підрахунками деяких економістів фінансова допомога ЄС менш розвиненим країнам Центральної Європи, як Польща, Румунія, може скоротитись десь на 15%. Тобто без Великої Британії буде тяжче ЄС як спільному ринку.

По-друге, це змінить баланс сил, бо Британія тривалий час відігравала роль балансира між Францією, Німеччиною та іншими країнами. І багатьом слабшим країнам у політичному сенсі, як Польща, Угорщина, буде тяжче відстоювати свої інтереси перед тиском Франції і Німеччини, які будуть намагатись нав'язати своє бачення розвитку Європейського Союзу і окремих його політик. Наприклад, тих самих міграційних квот чи фінансової дисципліни.

Третє. Безумовно, вихід якоїсь країни може надихнути євроскептиків в інших країнах, і за теорією доміно цей вихід може перекинутись на якісь інші країни. Тут у зоні ризику перебувають або ті країни, які мають фінансові проблеми, і вони розглядають ЄС як джерело цих проблем, через те, що ЄС і Німеччина притримуються більш жорсткої економії, які не популярні у суспільстві. Або такі країни, які вважаються значними донорами, і вони не хочуть витрачати більше своїх ресурсів для притулку слабших країн.

Також питання деяких лояльних країн до ЄС ― стосується тих держав, які мають тісні економічні відносини з Британією. І якщо з'являться тарифи у стосунках Британії з цими країнами, то тим буде безумовно невигідно.

Для Британії вихід з ЄС створить багато ризиків. Перший ризик пов'язаний із торгівлею. За приблизними оцінками частка ЄС у британській торгівлі складає 45%. Тобто відновлення бар'єрів безумовно вдарить по британським виробникам. І якщо за короткий період після виходу Британії, ЄС у складі 27 країн не укладу нову торгівельну угоду на кшталт угоди про зону вільної торгівлі, то Британія швидко зрозуміє негативні наслідки Brexit'у, і громадяни відчують це.

Є другий виклик, і він, можливо, навіть більш серйозний, ніж економічні питання. Це питання цілісності Великої Британії. Як відомо, на референдумі більшість населення Шотландії, Північної Ірландії проголосували за те, аби Британія залишилась у складі ЄС. І ці регіони значною мірою залежали від дотацій в ЄС. Вони, по-перше, зацікавлені в тому, щоб отримувати ці дотації. По-друге, щоб не було торгівельних бар'єрів. Північна Ірландія має тісні торгівельні і культурні зв'язки з Республікою Ірландією, і, зрозуміло, що поява бар'єрів може відновити Ольстерський конфлікт. І від того, наскільки Британія м'яко і без суттєвих втрат вийде з Європейського Союзу, від цього залежатиме подальша доля Шотландії і Північної Ірландії.″

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Українські хакери зламали листування "волонтера" РФ та дізналися про квартирні махінації на окупованих територіях

п’ятниця, 4 квітень 2025, 11:58

Відомий волонтер РФ Олександр Іванов намагається заволодіти нерухомістю в тимчасово окупованому Маріуполі й інших непідконтрольних Україні містах нібито для потреб своєї волонтерської організації. Листування, які свідчать про махінації з нерухомістю та...

Без допомоги Україні у Білому домі немає карт, - нардеп Княжицький

п’ятниця, 4 квітень 2025, 11:44

"Війна в Україні — це не війна за території. Це війна за перерозподіл сфер впливу в Європі та світі, за перегляд результатів Холодної війни, за все те, що в Кремлі називають "новою архітектурою безпеки", - пише нардеп Микола Княжицький на своїй сторінц...