Загроза реваншу залишається: "Вчорашня перемога над Росією в ПАРЄ - не остаточна", - український дипломат

Виступи послів свідчать про те, що у деяких країнах не проти "пробачити Росію".

Володимир Огризко. Фото: Укрінформ.

"Вчорашня перемога над Росією в ПАРЄ – не остаточна. Та це позитивний крок, який безумовно треба вітати: на цьому етапі наступ вдалось зупинити і змусити найбільш проросійських лобістів цієї структури трохи охолонути. Серед доброго також те, що в ПАРЄ почались реальні розмови про виключення Росії з Ради Європи взагалі. Раніше це було табу – на цю тему ніхто навіть не хотів голосно говорити. Дуже добре, що в ПАРЄ існує група активних депутатів, які не дозволяють маніпулювати собою", - пише у своєму блозі український дипломат Володимир Огризко, передають Патріоти України, та продовжує:

"Є речі, які ми не можемо оминути своєю увагою. По-перше те, про що свідчать виступи послів: у багатьох столицях готові пробачити Росію. Такі ж настрої, вочевидь, панують і у кількох депутатських групах у ПАРЄ. А це значить, що по лінії парламентської дипломатії ще не все зроблено: ми не донесли цим людям про неприйнятність такої позиції. І потім, рішення лише перенесено – не прийнято. Тому загроза реваншу залишається. Звідси простий висновок – добре, що вдалось. Але цього недостатньо, щоб почуватись у безпеці.

Тому мені здається, що роботу треба не лише продовжувати, а і посилювати. І по лінії двосторонніх відносин з країнами, які наразі займають неадекватну позицію щодо Росії, і з тими країнами, чиї депутати вважають, що Росію можна пробачити навіть коли вона і пальцем не ворухнула, щоб виконати резолюцію ПАРЄ. Треба, щоб наступної сесії, де відбудеться продовження дискусії, резолюція була заблокована.

А якщо говорити стратегічно, то нам слід переводити дискусію з виключення Росії з Ради Європи в практичну площину. І пояснювати, чому це потрібно. Бо коли принципи та правила фінансування організації порушують – за це треба карати. Покарання прописано в документах: коли країна два і більше років не платить свої внески – її слід виключити. Це все дуже формально – без ідеологічних чи будь-яких інших підстав.

Говорять про можливу кризу Раду Європи: мовляв, коли Росія піде, то потягне за собою дружні їй європейські країни. Та невже серйозні аналітики думають, що Угорщина та Італія можуть вийти з Ради Європи, залишаючись країнами ЄС і НАТО? Це типова спекуляція. Шантаж, яким Росія займається в ПАРЄ та Раді Європи вже кілька років. Вибачайте, та коли одна країна в реальному значенні цього слова бере в заручники всю організацію, то кому така організація потрібна? Треба ставити питання інакше – а чи виграє Рада Європи і ПАРЄ, якщо там буде Росія, що диктуватиме всім свої умови?

З іншого боку, там справді є кілька країн з пострадянського простору, які в разі виключення Росії та під її тиском можуть припинити свою участь в організації. Чи щонайменше заморозити. Згадайте випадки так званої «ікорної дипломатії». Певна загроза існує. Та знову ж таки – тримати в своєму складі тих, хто підриває діяльність усієї структури, немає сенсу.

Розмови про те, що таким чином ми втратимо вплив на ситуацію з правами людини в Росії, мені здаються наївними. Бо жодного реального впливу на це Рада Європи досі не мала. З теперішнім режимом і не матиме.

Такі самозаколисуючі заяви не мають під собою підґрунтя. А тому я не бачу великої трагедії в тому, щоб Рада Європи стала стрункішою, більш об’єднаною, та з країнами, які справді хочуть забезпечення прав людини. А робити вигляд, що останні забезпечені та диктувати цій структурі свої вимоги – значить просто звести організацію нанівець.

Раді Європи – і не тільки їй – настав час проявити рішучість. Якби тільки самим європейським політикам цієї рішучості не бракувало".

Джерело: НВ
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Похоже, на одном из кладбищ скоро появится несколько могил курсантов одного из Санкт-Петербургских артиллерийских учебных заведений РФ", - журналіст

субота, 16 лютий 2019, 23:40

Росіяни зруйнували будинок мирного жителя, який врятувався тільки дивом. Однак наші військові вже встигли помститися окупантам. "Это Виктор Фролов. Ему 70 лет. Житель поселка Новолуганское. Посмотрите на карте, где это. В его дом скорее всего ударил ос...

Хіти тижня. "Дупу не стискай! Розслабся!': На Донбас понаїхали офіцери Путіна-любителі чужих дуп (відео 18+)

субота, 16 лютий 2019, 23:30

У скутої скрепами Росії не вистачає сексуальних свобод. Тому "бойові геї" Путіна їдуть світ за очі, щоб нести свої цінності аборигенам за котрих вирішив заступитися "рускій мір". Ось такі "російські партизани". Підполковник російської військової розвід...