Це доводить Юсуке Кашівагі, 26-річний робітник із Токіо. Хлопцю настільки сподобалася Україна, що він поставив собі за мету опанувати українську, знайти тут друзів та навіть заспівати "Червону руту", пише газета Експрес.
- Юсуке, з чого почалось ваше знайомство з Україною?
- Це було ще в школі: на уроках із історії нам розповідали про країну, розташовану в самому центрі Європи, багату на чорноземи, у якій є моря, гори. Ще тоді мені стало дуже цікаво, як живеться людям у такій красивій місцевості. Потім я познайомився в Японії з українцем, який навчався у Токіо, ми дуже здружились. Коли він закінчив навчання, то запросив мене погостювати в Україну, я з радістю погодився. Перед поїздкою я вже починав вчити український алфавіт в інтернеті, вчився говорити найелементарніші слова - на кшталт "привіт" та "дякую". Спершу відвідав Київ, потім Львів, Одесу, Ужгород та Ялту. І щоразу все більше закохувався у вашу країну.
- А як почали вивчення мови?
- Після першої поїздки до України я зрозумів, що хочу говорити зі своїм другом його рідною мовою. Маю сказати, що до того, як почав вчити українську, я трохи розумів російську та білоруську мови. Це, безумовно, допомогло мені. Спершу вивчив український алфавіт. Лише 32 літери -- це легше, аніж японські понад дві тисячі символів. Далі я слухав аудіоуроки в інтернеті, вчився правильно вимовляти звуки, розрізняти голосні та приголосні...
- І як швидко побачили перші результати зусиль?
- За місяць я почав читати по складах, вивчив перші слова привітання, подяки та прощання. Зателефонував другові й вперше промовив до нього: "Як справи?".
- Скільки часу на день приділяли навчанню?
- У середньому - по годині на день. За півроку перейшов до перекладу, почав читати. Найбільше мені допомогли пісні українською мовою, які я спеціально перекладав по кілька годин на день, щоби зрозуміти, про що вони. За рік я опанував основи, міг розуміти загальні фрази, говорити на буденні теми та писати найпростіші слова. Для того, щоб писати та говорити так, як зараз, мені знадобилось чотири роки, з тимчасовими перервами.
- Що було найважчим?
- Зрозуміти граматику та правильно вимовляти слова. Українська - дуже красива мова, та якщо змінити наголос у якомусь слові, воно може набути іншого значення. Мені було важко це зрозуміти. Майже кожного вечора я сідав біля екрана комп’ютера та слухав новини українською мовою, намагався повторювати деякі слова телеведучих, щоб навчитись говорити правильно. Та складність у вивченні жодного разу не стала мені на шляху. Ви живете у надзвичайному краї, у вас родючі землі, чисті водойми, працьовиті люди, душевні пісні та красиві дівчата. Жодну людину в світі не може залишити байдужою така багата краса. От і я - закохався в Україну назавжди!
"21 лютого СБУ повідомила, що росіяни почали розкачувати протести в Україні. Скажу чесно – це очікувана подія. Очікувана саме зараз, на фоні переговорів, що відбуваються. І це частина тонкої багатоступеневої гри Путіна та його оточення", - пише політте...
У Києві серед зими помітили триколісний кабріолет Polaris Slingshot 2016 року. Він є рідкісним не лише в Україні. Його фото опублікували на сторінці t.o.p.c.a.r.s_ua в Instagram, передають Патріоти України. Американська компанія Polaris Industries спец...